Упродовж минулої доби, 2 липня, бойовики на Донбасі 19 разів порушили режим припинення вогню. Про це повідомили у штабі операції Об’єднаних сил.
Обстріли зафіксували біля Золотого-4, Гнутового, Авдіївки, Пісків, Старогнатівки, Світлодарська, Красногорівки, Кам’янки.
«Також окупанти двічі обстріляли об’єкти цивільної інфраструктури та приватного сектору Авдіївки з артилерії калібру 122 мм і мінометів 120-го калібру», – мовиться у повідомленні.
У штабі повідомили також про два безпілотники бойовиків, які бачили на Луганщині.
Станом на ранок 3 липня зафіксували три порушення режиму тиші – всі біля Невельського.
Бойових втрат серед військових Об’єднаних сил немає, запевнили у штабі.
Незаконні збройні угруповання «ЛДНР» наразі не звітували на своїх ресурсах про перебіг бойових дій поточної доби.
Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».
Із 00:01 27 липня 2020 року на Донбасі набрала чинності чергова домовленість про «повне та всеосяжне припинення вогню», яка формально чинна й далі, попри численні порушення її російськими гібридними силами. Ці сили порушують її, як і всі попередні такі домовленості, практично щодня, внаслідок чого українські військові час від часу – і останнім часом дедалі частіше – зазнають поранень чи й гинуть.
Як повідомило Управління зв’язків з громадськістю Збройних сил України на запит Радіо Свобода, з моменту оголошення режиму припинення вогню 27 липня 2020 року і до 5 травня 2021 року в районі проведення операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей загинули (померли) 99 військовослужбовців. З цієї кількості 34 військових загинули «під час бойової обстановки», зазнали поранень 190 військовослужбовців, уточнили в ЗСУ.
Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.
Росія у конфлікті на Донбасі
Протягом семи років Росія заперечує свою участь у війні на Донбасі, заявляючи, що у захопленні українських міст могли брати участь хіба що російські добровольці. Західні та українські спільноти розслідувачів і журналісти виявили численні факти підтримки конфлікту з боку Росії: були поіменно встановлені понад 2 тисячі російських військових, що воювали на Донбасі, 50 типів зброї російської армії, артилерійські обстріли з російської території та медалі за бойові операції на українській території, а українське слідство веде кримінальні справи проти офіцерів, які керували обстрілом Маріуполя, та російських громадян, які підозрюються у катуваннях людей.