Наглядова рада «Приватбанку» призначила Герхарда Бьоша новим головою правління, повідомила пресслужба державного банку 27 травня.
«Пан Бьош є досвідченим банкіром із 35-річним досвідом роботи, який протягом 15 років працював на керівних провідних посадах у банківському секторі України і має ґрунтовне розуміння української та європейської банківських систем. Він успішно керував великими проєктами з трансформації банків, зокрема процесами приватизації», – йдеться в повідомленні.
У банку уточнили, що Герхард Бьош вступить на посаду після його погодження Національним банком України.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:
Продати «Приватбанк» – місія нездійсненна?
На початку 2021 року завершився термін дії контракту з головою правління «Приватбанку» Петром Крумханзлом, який очолював банк упродовж останніх трьох років.
До призначення нового керівника виконувачкою обов’язків стала Ганна Самаріна, заступниця голови правління «Приватбанку» з питань фінансів.
Для обрання нового голови правління оголосили конкурс.
Одним із головних напрямків роботи Петра Крумханзла на посаді був захист інтересів банку в судах проти колишніх власників та інвесторів.
Суди щодо «Приватбанку» тривають із 2016 року. Усього в Україні на початок 2021 року на різних стадіях перебували понад 500 процесів, у яких колишні акціонери та пов’язані з ними особи намагаються оскаржити процедуру списання їхніх коштів та активів у капітал банку.
У травні 2020 року Верховна Рада ухвалила, а президент Володимир Зеленський підписав закон про банки, який був необхідний для затвердження програми з Міжнародним валютним фондом (МВФ).
Закон передбачає, що власники і колишні власники банку, інтереси яких були порушені через виведення фінансової установи з ринку, можуть отримати відшкодування збитку лише в грошовій формі. Визнання незаконним рішення про виведення банку з ринку не може бути підставою для його скасування.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:
В ОГП і НАБУ повідомили про ще три підозри у справі «Приватбанку»
Telegram
Google News
<![CDATA[
.st0{fill:#20A565;}
.st1{fill:#EA473A;}
.st2{fill:#FFC516;}
.st3{fill:#4E8DF5;}
]]>