Українські суди від початку 2020 року ухвалили 132 вироки стосовно зловмисників, яких Служба безпеки України затримала за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, повідомляє пресслужба СБУ.
29 із цих осіб засуджено за терористичну діяльність, додали у відомстві.
«Загалом за цей період спецслужба запобігла трьом терактам і затримала 10 фігурантів, причетних до їх підготовки», – йдеться в повідомленні. У СБУ уточнили, що серед затриманих був бойовик міжнародної екстремістської організації «Ісламська держава», який перебував у міжнародному розшуку.
«У квітні контррозвідка СБУ провела спецоперацію з викриття протиправної діяльності генерал-майора Валерія Шайтанова, який підозрюється у державній зраді, замаху на вчинення теракту та зберіганні боєприпасів. Наразі обвинувальний акт у кримінальному провадженні скеровано до суду», – йдеться в повідомленні.
Крім того, у СБУ повідомили, що від початку року екстрадували до країн походження п’ятьох іноземців, причетних до терористичної діяльності. Серед них – громадянин однієї з країн Центральної Азії, який планував організувати в Україні транзитне переправлення бойовиків з різних країн до лав «Ісламської держави».
Ще 405 іноземцям, причетним до тероризму та діяльності міжнародних релігійно-екстремістських груп, заборонено в’їзд до України, а контррозвідка достроково припинила повноваження п’яти іноземних дипломатів за діяльність, яка суперечить Віденській конвенції про консульські відносини, додали в СБУ.
«Набули чинності 74 вироки суду стосовно зловмисників, яких контррозвідка СБУ викрила на державній зраді, шпигунстві, створенні терористичної групи чи організації або участі в них. Зокрема, до 10 років ув’язнення засуджено диверсанта, який намагався підірвати ємності з аміаком на території ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот». Окрім того, спецслужба блокувала 8 транзитних каналів прихованого переправлення іноземців-нелегалів до європейських країн», – йдеться в повідомленні.
У СБУ додали, що завдяки роботі контррозвідки вдалося запобігти незаконному експорту товарів подвійного та військового призначення на майже півтора мільярди гривень і не допустили постачання неякісних матеріалів для ремонту техніки на Харківському бронетанковому заводі.
У червні у відповіді на запит Радіо Свобода Служба безпеки України повідомила, що, починаючи з 2014 року, заборонила в’їзд на територію України 9838 іноземним громадянам, зокрема цього року – 573 особам.
У відомстві додали, що рішення СБУ ухвалювали в інтересах національної безпеки.