Офіси омбудсмена і генерального прокурора України домовилися «посилити» співпрацю щодо окупованих Криму і Донбасу. Про це повідомляє пресслужба уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової.
«Домовилися посилити співпрацю щодо дотримання прав громадян на тимчасово окупованих територіях Криму і Донбасу. Ми будемо надавати інформацію про факти порушень прав людини і громадянина на тих територіях, зокрема, про незаконну передачу ув’язнених з тимчасово окупованих територій нашої держави до Росію і про мілітаризацію дітей», – зазначила Денісова.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:
Правозахисники повідомили про 101 українського політв’язня, якого утримує Кремль
Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова раніше повідомила, що Росія утримує з політичних мотивів 133 громадян України. «За наявною в мене інформацією, 133 громадянина України, в тому числі 97 кримських татар, переслідуються РФ за політичними мотивами. 112 – незаконно утримують на території РФ та тимчасово окупованого Криму, решта обмежені в пересуванні та перебувають за місцем свого проживання. З них 71 – є батьками 188 неповнолітніх дітей», – зазначила вона.
На початку серпня 2020 року голова Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив про підготовку нового обміну в форматі «100 на 100». Єрмак висловив надію, що обмін відбудеться «скоро», але точної дати не назвав.
Окупація та анексія Криму Росією
У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся не визнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу.
Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції.
Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості».
Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.