Кількість порушень режиму тиші на Донбасі, за даними спостерігачів ОБСЄ, значно зменшилася від часу попередньої зустрічі Тристоронньої контактної групі з питань врегулювання на Донбасі два тижні тому, заявила спецпредставник ОБСЄ у ТКГ Гайді Ґрау.
Заяву Ґрау від 10 червня за підсумками засідання ТКГ, що пройшло в режимі відеоконференції, сьогодні поширила пресслужба ОБСЄ.
«Окрім оцінки загальної ситуації в зоні конфлікту, робоча група з питань безпеки розглядала питання, пов’язані з розведенням сил і засобів, зокрема визначення додаткових зон розведення, передбачене за підсумками зустрічі «нормандської четвірки» в Парижі в грудні 2019 року», – заявила Ґрау.
Раніше в Офісі президента України заявили, що на початку дискусії українська делегація в Тристоронній контактній групі вкотре наголосила на пріоритетності встановлення сталого і всеосяжного режиму припинення вогню.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:
Угруповання «ДНР» та «ЛНР» не зацікавлені у виборах за законами України – Казанський
За даними Міноборони України, протягом минулої доби на Донбасі внаслідок обстрілів були поранені троє військових, 11 червня військовий постраждав після того, як підтримувані Росією бойовики скинули гранату з безпілотника біля Павлополя Донецької області.
На лінії фронту теоретично чинне чергове перемир’я, що, як і попередні, було проголошене як всеосяжне, безумовне, стале і безстрокове. Та, як і всі попередні, воно було порушене майже відразу після заявленого початку і відтоді порушується постійно.
Припинення вогню й раніше не раз проголошувалися як «безстрокові і сталі», але порушувалися практично відразу. При цьому сторони заперечують свою вину в цих порушеннях і звинувачують противників у провокаціях.
Embed
share
Росія за повернення Донбасу вимагає воду в Крим? | Донбас Реалії
Embed
share
The code has been copied to your clipboard.
width
px
height
px
-
Поділитися на Facebook
-
Поділитися у Twitter
The URL has been copied to your clipboard
No media source currently available
0:00
0:07:32
0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».
За даними ООН, від березня 2014-го до 31 жовтня 2019 року внаслідок збройного конфлікту на Донбасі загинули від 13 000 до 13 200 людей.