НСЖУ: в Україні з початку року сталося 15 нападів на журналістів

За три місяці 2020 року на журналістів здійснили 15 нападів, підрахувала Національна спілка журналістів України в моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів». За даними НСЖУ, більшість жертв нападників – жінки, 10 журналісток стали жертвами атак.

Найчастіше фізичну агресію до журналістів виявляли на Львівщині – 3 випадки, по два інциденти сталися в Одесі, Херсоні, на Київщині та Харківщині.

Спалений автомобіль журналістки Радіо Свобода Галини Терещук

Спалений автомобіль журналістки Радіо Свобода Галини Терещук

Одним із найрезонансніших злочинів став підпал авто кореспондентки Радіо Свобода Галини Терещук у Львові. Подія сталася у ніч на 30 січня. За тиждень керівництво МВС повідомило, що правоохоронці знайшли злочинця. Підпалювачем виявився студент. Також слідство наполягає, що встановило і організатора, і замовника злочину.

Підпал авто кореспондентки Радіо Свобода Галини Терещук стався у ніч на 30 січня – і став одним із найрезонансніших злочинів останніх місяців у Львові


ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Палій, організатор та «підбурювач». Що відомо про підозрюваних у підпалі автомобіля журналістки Галини Терещук

Із запровадженням у березні в Україні карантинних заходів, зафіксовані випадки агресії до репортерів, які висвітлюють заходи із подолання епідемії коронавірусної нфекції.

Зокрема, 24 березня на Хмельниччині власник магазину, що торгує засобами особистої гігієни, травмував кореспондентку телеканалу Newsone Тетяні Сивоконь, намагаючись завадити зйомці сюжету про продаж медичних масок. «Скориставшись тим, що оператор відійшов, чоловік обійшов та напав на мене, почав заламувати руки, викручувати пальці, щоб вирвати з рук пакет з масками. При цьому пошкодив і наш мікрофон», – розповіла журналістка. Тетяна Сивоконь звернулася до лікарні через сильний біль у руці. Лікарі виявили у жінки ушкодження зв’язок та наклали на руку гіпс.

«Індекс фізичної безпеки журналістів» – це щомісячний моніторинг фактів фізичної агресії до журналістів в Україні. Огляд готують спільно НСЖУ та партнери – ГО «Інформаційна безпека», ГО «Платформа прав людини», Академія української преси та Інститут розвитку регіональної преси.

Ще новини

Leave a Comment