Пристайко розповів про переговори з Іраном щодо бортових самописців збитого літака МАУ

Іран охоче співпрацює з Україною, аби розслідувати деталі катастрофи літака Boeing-737, збитого 8 січня, повідомив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко під час брифінгу після церемонії відкриття пам’ятного скверу в аеропорту «Бориспіль».

«Станом на сьогодні ми маємо відзначити достатній рівень взаємодії з іранською стороною як на технічному рівні, так і на (рівні – ред.) розслідування», – сказав Пристайко.

Пристайко і Данілов про чорні скриньки «Боїнга»: ми спостерігаємо нормальну взаємодію з іранською стороною

Будь ласка, зачекайте

Отримати Adobe Flash Player

Embed

share

Пристайко і Данілов про чорні скриньки «Боїнга»: ми спостерігаємо нормальну взаємодію з іранською стороною

Embed

share

The code has been copied to your clipboard.

width

px

height

px

The URL has been copied to your clipboard

No media source currently available

0:00

0:02:20

0:00

ЗАВАНТАЖИТИ

Він додав, що зараз розглядають кілька пропозицій, як розшифрувати дані з бортових самописців, які раніше влада Ірану відмовилась надати іншим країнам, що беруть участь в розслідуванні. Зокрема, сторони обговорюють передачу чорних скриньок іншим країнам, які володіють необхідною технічною базою для їхньої розшифровки.

«Міжнародні договори вимагають від іранської сторони у короткий термін, без затримки (проводити розслідування – ред.). У Чиказькій конвенції визначений короткий термін. Ми вважаємо, і всі п’ять країн вважають, що цей термін вичерпується. Нам треба рухатися якомога швидше. Після цього країна, яка не має достатніх технічних можливостей, має право звернутися до інших країн, які мають таку можливість. Саме тому у цьому питанні фігурує Франція як країна, яка володіє достатніми програмними і технічними можливостями зчитати надзвичайно важливу критичну інформацію», – розповів міністр, відповідаючи на запитання журналістів.

Він додав, що є лише кілька країн, які можуть розшифрувати самописці, і Україна з ними усіма тримає контакт, аби отримати інформацію про те, що сталось з літаком. Пристайко пояснив, що складність із розшифровкою пов’язана з тим, що чорні скриньки пошкоджені.

В інтерв’ю телеканалу NBC міністр закордонних справ Джавад Заріф визнав, що Іран не може самостійно розшифрувати чорні скриньки через брак необхідного програмного забезпечення. За його словами, Іран звернувся до США по допомогу, але американці відмовили.

Ігор Матьков, бортпровідник МАУ, фото з особистого архіву Христини Олександрович


ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Він не хотів летіти в Тегеран. Колишня дружина бортпровідника українського літака, збитого в Ірані ракетою, згадує загиблого чоловіка

Увечері 2 лютого програма «ТСН. Тиждень» на телеканалі «1+1» оприлюднила запис розмови між диспетчером аеропорту Тегерана і другим пілотом літака іранської компанії «Aseman Airlines» зранку 8 січня. Того дня Іран збив літак «Міжнародних авіаліній України», який повертався до Києва. На записах пілот розповідає, що бачить у небі світло від ракети, а потім вибух.

Говорячи про записи, президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю «ТСН» заявив: «Іранська сторона знала від самого початку, що наш літак збила ракета, це їм було відомо вже на момент збиття».

В Ірані засудили публікацію записів і заявили, шо це була частина конфіденційного звіту. Посадовець Організації цивільної авіації Ірану Хасан Резаїфар сказав, що «ця дія українців змушує нас більше не ділитися з ними свідченнями».

Вшанування пам’яті загиблих на борту літака «МАУ» у Торонто, 9 січня 2020 року


ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Україна вимагатиме від Ірану компенсацій для 5 країн, чиї громадяни загинули на борту PS752 – Пристайко

Літак Boeing 737-800NG авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» рейсу PS752 з Тегерану до Києва зазнав катастрофи невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту столиці Ірану вранці 8 січня. Загинули всі 176 людей, які були в літаку, – 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед загиблих – громадяни семи країн, у тому числі 11 українців (усі 9 членів екіпажу і 2 пасажирів). Уранці 11 січня в Ірані після кількох днів заперечень офіційно визнали свою вину за збиття українського літака силами своєї протиповітряної оборони, яке назвали помилковим, і взяли на себе повну відповідальність.

19 січня в аеропорту «Бориспіль» відбулася церемонія прощання з громадянами України, які загинули внаслідок авіакатастрофи.

Ще новини

Leave a Comment