Кожна держава чітко виконує функції, які встановленні регламентом, сформовані протягом століть в усьому світі. Та велику роль у кожній країні відіграють громадяни, вони допомагають владі справлятися з викликами. В Україні це підтвердилося під час повномасштабного вторгнення. Коли суспільство вразило своєю ініціативністю, єдністю та міццю.
Про це на зустрічі у Дніпрі розповів вихідець з Харкова, який вже 34 роки проживає в США, Сергій Любарський, передає редакція сайту 056.
Чоловік веде блог та має кілька сторінок в Ютубі, де аналізує події в контексті США-Україна. Хоч він і живе за кордоном, але захоплюється українцями. Попри відстань та небезпеку кинув всі свої справи та приїхав сюди, щоб побачити все на власні очі, поспілкуватися особисто та висловити свою експертну думку.
За словами Любарського, суспільство може вирішувати багато проблем, права якого непронумеровані регламентом. Згідно з соціально-політичним філософським розумінням, їх нескінчена кількість. А ось у держави всього чотири основних задачі.
"Влада потрібна кожній країні, і вона має виконувати чітко задокументовані функції. Це захист та безпека – армія, порядок всередині країни, юстиція, зовнішньо-політична діяльність. Та місія грошей", – сказав Любарський.
І коли розпочалося вторгнення рф в Україні, то держава, виконуючи функції, залучила всі можливі ресурси, щоб дати відбій ворогу. І вистояла завдяки тому, що об'єдналася з громадянами.
"Коли почалася війна люди добровільно пішли до армії, деякі сформували добровольчі підрозділи і виконували не тільки громадянські функції, але й функції держави.
Ну хто знав, що суспільство зможе сформувати ефективні бойові підрозділи.
Також виникло багато волонтерів, коли крупні усвідомленні підприємці виділяли свої гроші для нужденних, а прості – скидались донатами", – сказав Любарський.
Він зауважив, що неочікувано для світу, суспільство в Україні проявило себе феноменально яскраво та цікаво.
"Коли я побачив, як сформувалась потужна суспільна структура, я для себе зрозумів, що в цієї країни є майбутнє. І мені щиро захотілося стати частиною цього "двіжа". Я сидячи в США через інтернет отримав це потік енергії. Находячись за 10 часових поясів, я його відчував. Ніколи не вважав себе українцем, але після цього щось сколихнулося в моїй душі", – поділився блогер.
Він зауважив, що така ситуація хоч і трагічна та важка, але вона довела можливості українського суспільства.
Що руйнує Україну зсередини та як цьому запобігти
За час війни у Україні пройшла своєрідна "фільтрація" серед чиновників. Було викрито низку тих, хто хотів наживитися за державні кошти. Вони проявили себе. Це підтверджує ту філософію, що давати владу сумнівній людині – це абсурд.
"Доказано, що чим аморальніше суспільство, тим аморальніша держава. В аморальному суспільство більше тих, хто хоче бути при владі. Наприклад у скандинавських країнах порядна держава, тому що людям соромно красти. Сподівають, що і в Україні залишаться при владі порядні люди. Якщо ваша країна хоче процвітати, то має повністю зупинити корупцію і ви недарма ви до цього йдете", – думає Любарський.
Також він пояснив, що необхідно децентралізувати суспільство.
"Все що можна вирішити на місцях – краще вирішувати на місцях, долучати місцевих жителів до голосування. Вони тут живуть, так чи інакше платять податки, тому мають право вирішувати, куди вкладати державні кошти. Будувати чи не будувати дорогу, потрібна, чи ні ця школа – мають визначати громади, на низькому рівні", – сказав Любарський.
І наостанок він наголосив на тому, що необов'язково всім вірити. Треба усвідомлювати реальність. Але українці просто зобов'язаним незламно вірити у власну перемогу.
"Хто міг подумати на початку вторгнення Україна відстоїть своє існування? Це було практично неможливо. Люди брали зброю та йшли воювати, згуртовано допомагали один одному.
Ви зробили диво, про яке можна знімати фільми та розказувати дітям. Ви зупинили другу, найкрупнішу армію світу. Тому нічого не бійтесь. У вас відкрилося вікно можливостей. Дійте та вірте в себе", – звернувся Любарський.
Джерело: 056.ua