Суд у Києві обирає запобіжний захід затриманим 20 січня двом генералам, полковнику і екскомандиру 155-ї бригади

Печерський районний суд Києва 21 січня почав засідання, на яких має обирати запобіжний захід двом генералам і полковнику, затриманим напередодні за звинуваченням у тому, що «не забезпечили належний захист Харківщини під час наступу ворога у травні 2024 року».

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, спочатку суд розглянув справу полковника Іллі Лапіна. На початку засідання, за клопотанням сторони обвинувачення, суддя ухвалив рішення про розгляд питання у форматі закритого засідання. Сторона обвинувачення заявляла, що матеріали справи містять державну таємницю.

Лапін і його адвокат заперечили проти закритого засідання, проте суд підтримав клопотання прокуратури.

Зрештою суд обрав запобіжний захід Лапіну у вигляді тримання під вартою і почав розгляд справи генерала Юрія Галушкіна.

Про те, що співробітники СБУ і ДБР затримали трьох посадовців, які «не забезпечили належний захист Харківщини під час наступу ворога у травні 2024 року», пресслужби відомств повідомили 20 січня.

За матеріалами справи, «фігурантами є бригадний генерал, який обіймав посаду командувача оперативно-тактичного угруповання (ОТУ) «Харків», генерал-лейтенант, який був командиром 125-ї окремої бригади Тероборони ЗСУ та полковник, який раніше очолював 415-й батальйон цього з’єднання».

За даними ЗМІ, йдеться про бригадного генерала Юрія Галушкіна, генерал-лейтенанта Артура Горбенка і полковника Іллю Лапіна.

Слідчі заявляють, що «посадовці не підготували оборону прикордонних районів Харківщини і втратили управління боєм під час повторного наступу рашистів на обласний центр».

Генерали і полковник не коментували це повідомлення.

На іншому засіданні Печерського суду розглядають питання про запобіжний захід екскомандиру 155-ї бригади Дмитру Рюмшину.

Прокуратура також вимагала проводити засідання у закритому режимі. Суд це клопотання задовольнив, передає кореспондент Радіо Свобода.

Під час засідання сторона обвинувачення проситиме тримати Рюмшина під вартою. Адвокати, посилаючись на резонанс справи, хотіли, щоб процес був відкритим.

Сторона захисту заявила про відвід судді. Адвокати екскомбрига Дмитра Рюмшина заявили, що планують залучати до судових засідань моніторингові місії з Польщі і Франції, адже ці країни брали участь у навчанні 155-ої бригади.

Правоохоронці підозрюють екскомандира бригади у бездіяльності військової влади в умовах воєнного стану, заявляючи, що він «не реагував на правопорушення в його підрозділі, у тому числі на самовільне залишення військової частини його бійцями». Окремі випадки СЗЧ, за даними слідства, відбулися на території ЄС, де бригада проходила навчання.

Дмитро Рюмшин заявив Радіо Свобода, що своєї провини не визнає.

Ситуація в 155-й механізованій бригаді стала публічною 31 грудня, коли про це написав журналіст Юрій Бутусов. За його словами, ще до першого бою підрозділ самовільно залишили більше ніж тисяча мобілізованих, командира бригади звільнили, а один із керівників, відповідальних за формування бригади, помер від серцевого нападу.

Тим часом, 6 січня агенція France-Presse із посиланням на офіційного представника французької армії повідомила, що кілька десятків із понад двох тисяч українських військових зі складу 155-ї бригади «Анна Київська» дезертирували під час навчання.

За підсумками наради з командирами підрозділів безпілотних систем головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що «приділив окрему увагу нарощенню спроможностей підрозділу безпілотних систем 155-ї механізованої бригади, а також проблемним питанням, які необхідно вирішити». Сирський не уточнив, про які саме проблемні питання йдеться.

Ще новини

Leave a Comment