Експерти пояснили, як демографічна ситуація в Україні впливає на мобілізацію

Більшість мобілізованих в Україні — це чоловіки віком від 35 до 45 років. Це зовсім не випадковість, а результат демографічних особливостей нашої країни. Що ж лежить в основі цього явища?

Демографія у цифрах та реальність

Якщо поглянути на демографічну піраміду України на початок 2024 року, можна помітити, що кількість людей молодшого віку значно менша, ніж середнього. Чому? Справа в тому, що у перші роки незалежності народжуваність була нижчою, ніж у попередні десятиліття. Тому покоління 90-х чисельно менше за ті, хто народився раніше.

Результат? Саме чоловіки середнього віку зараз складають основу мобілізаційного резерву.

Чи допоможе мобілізація 18-річних

Здається, що зниження вікового порогу для мобілізації могло б розширити резерв. Але насправді це не змінить ситуацію кардинально. Чоловіків молодшого віку просто фізично менше, тому кількісного приросту це не дасть.

Майбутнє країни: відлуння війни

Війна залишить свій слід на демографічній ситуації України. Уже зараз ми бачимо, що молодь віком 25-35 років складає доволі нечисленне покоління. Саме від них залежить майбутнє держави, адже це покоління має вирішити, чи створювати родини й забезпечувати приріст населення.

Досвід із фронту

Командир першого стрілецького батальйону 59-ї ОМПБр з позивним "Кондор" зазначив, що серед його бійців багато чоловіків поважного віку. Це зайвий раз підкреслює, наскільки важливу роль у війні грає старше покоління.

Джерело: 5692.com.ua

Ще новини

Leave a Comment