Українцям нагадали, що від феєрверків на свята варто відмовитися: яке покарання передбачене

Салют на перший погляд може здаватися нешкідливим святковим атрибутом. Але в реаліях сьогодення гучні вибухи більше схожі на звуки справжніх атак, які можуть налякати людей, що вже пережили війну. Уявіть: хтось поблизу запускає петарди, а інші — стрибають від страху чи переживають справжню паніку. І навіть наші пухнасті друзі — котики й песики — теж страждають, бо для них такі звуки — це справжній стрес.

Що каже закон

Тому, якщо у вас виникне величезне бажання "пошуміти", ось кілька статей законодавства, які можуть швидко охолодити ваш запал:

  • Стаття 164 КУпАП: за порушення правил ведення бізнесу, пов’язаного з піротехнікою, штраф може скласти від 17 до 34 тисяч гривень.
  • Стаття 182 КУпАП: якщо шумите там, де це заборонено (а це майже всюди в населених пунктах), вас можуть оштрафувати на суму від 85 до 510 гривень. Для посадовців цифри ще більші.
  • Стаття 195-6 КУпАП: порушення правил виготовлення, зберігання чи продажу піротехніки коштує від 1 020 до 1 700 гривень, і ще конфіскують усе, що було "на складі".
  • Стаття 296 ККУ: якщо ви вирішили влаштувати "шоу" й це кваліфікують як хуліганство, то можете отримати штраф до 34 тисяч гривень, арешт до пів року або навіть обмеження волі на п’ять років.

Що робити, якщо хтось запускає феєрверки

Якщо ви стали свідком використання піротехніки, не залишайтеся осторонь. Найкраще рішення — повідомити про це поліцію за номером 102 або 112.

Чому це так важливо зараз

Можливо, вам здається, що це дрібниця, але насправді це питання нашого спокою і безпеки. Кожен вибух піротехніки нагадує про тривожні дні, а для багатьох це прямо-таки відлуння війни. Тож давайте поважати одне одного і не створювати зайвих проблем, а святкувати тихо і з турботою про інших.

Джерело: 5692.com.ua

Ще новини

Leave a Comment