У Дніпрі біля меморіалу «Чорнобильський дзвін» вшанували подвиг ліквідаторів наслідків аварії. Тих, хто 38 тому врятував світ від ядерної катастрофи, пожертвувавши своїм здоров’ям та життям.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на ДніпроОВА та ДОР.
На захід зібралися ліквідатори, їхні рідні, представники обласної влади, правоохоронці та небайдужі містяни. До меморіалу поклали квіти та згадали, як сотні тисяч людей приборкували наслідки катастрофи. Серед них – і мешканці Дніпропетровщини. Зараз в області проживають 9555 ліквідаторів аварії.
"Трагедія на Чорнобильській АЕС мала жахливі наслідки, але, на жаль, сьогодні ми знову стикаємося з ядерними загрозами. Росія, розв’язавши повномасштабну війну проти України, створила небезпеку не лише для нашої країни, а й для всього світу. Найбільша загроза зараз пов’язана із Запорізькою атомною електростанцією, де окупанти нехтують усіма нормами безпеки.
Ми маємо пам’ятати про жахливі наслідки Чорнобиля і про те, якою ціною ліквідатори врятували людство від ще гіршого лиха. Їхній подвиг — це нагадування про те, чого варте мирне небо і відповідальність кожного за майбутнє", – зазначив радник голови Дніпропетровської обласної ради Олександр Донченко.
Голова Дніпропетровської військової адміністрації Сергій Лисак зазначив, що ще більших наслідків вдалося уникнути завдяки ліквідаторам.
"Вони кинулися приборкувати розбурханий атом. Щораз поверталися у саме пекло, аби воно не поглинуло весь світ. І таки врятували його, а разом з тим вберегли мільйони людей. Зупинили невидимого і водночас безжального "вбивцю". Ціною власного здоров'я. Нерідко – й свого життя…
Пам'ятаймо про подвиг героїв-ліквідаторів. Всіх тих, хто 38 років тому став до ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС. Дякуймо тим, хто встояв у нерівному двобої. Крізь роки проніс правду про страшну трагедію. Схиляймо голови, згадуючи полеглих", – розповів він.
День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС відзначається в Україні щороку 14 грудня. Саме цього дня у 1986 році офіційно завершили будівництво саркофага над четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної станції. Ця дата нагадує про величезний внесок ліквідаторів, які ризикували своїм життям і здоров’ям заради безпеки майбутніх поколінь.
Зазначимо, що у Дніпрі працює програма підтримки, в яку щороку закладають мільйони гривень. Щоб забезпечувати матеріальні виплати, допомагати з лікуванням та оздоровленням, піклуватися про вдів та осіб з інвалідністю.
Джерело: 056.ua