Другий рік поспіль за ініціативи Президента України відбуваються фізкультурно-оздоровчі заходи та змагання “Пліч-о-пліч” Всеукраїнської шкільної ліги під гаслом “Разом переможемо”. Це проєкт, метою якого є залучення максимальної кількості дітей до занять фізкультурою та спортом , а також мотивувати до фізичного виховання і забезпечення здорового способу життя.
Про змагання розповіла Начальник відділу позашкільної освіти та виховної роботи Рита Миколаївна Бабенко.
“В цьому 2024-2025 навчальному році відбуваються змагання з семи видів спорту: баскетбол, волейбол, гандбол, спортивне орієнтування, регбі-5, футзал і черлідинг. У місті Камʼянське до змагань долучаються 39 закладів загально-середньої освіти, зареєструвались 125 команд з цих 7 видів спорту. Це більше, ніж 1200 учасників учнів та учениць з 5-го по 11-й клас.
На сьогодні у нас закінчився міський етап зі спортивного орієнтування. Зараз проходять чвертьфінал та півфінал з футзалу, серед 5-9 та 9-11 класів. Продовжуються змагання з волейболу та баскетболу серед учнів та учениць. 20 грудня у нас визначиться переможець міського етапу з черлідингу. На старті у нас команди з регбі та гандболу.
Шкільний етап проводили в закладах загально-середньої освіти, цей шкільний етап проводився у вересні та жовтні, а ось вже у листопаді, грудні та січні пройде 1-й територіальний етап. Починаючи з лютого кращі переможці міського етапу будуть представляти місто на районному етапі. Потім буде обласний етап, і як завжди у червні – всеукраїнський”, – розповіла Рита Миколаївна.
Проте, ускладнюють ситуацію вйськовий стан та нескінченні тривоги. Доволі часто доводиться переривати змагання, щоб забезпечити безпеку учасникам.
“Ситуація надважка, тому що на сьогодні наші змагання проходять в умовах війни, і коли лунає сигнал повітряної тривоги, діти спускаються в укриття. Тож змагання закінчуються. Ми збираємо і проводимо змагання лише там, де це дозволяють укриття і бомбосховища. Звісно, це складно, вчителі з фізічної культури це все розуміють. Проте ті емоції у дітей і педагогів під час змагань – це напевно, того варто!”, – ділиться Рита Миколаївна.
Як впливають та мотивують змагання “Пліч-о-пліч” на учасників?
“Я не знаю, чи будуть ці діти спортсменами або ні, але в них розвивається мотивація до занять спортом та до фізичного виховання. А ще є мотивація до підтримки один одного, тому що більшість цих ігр – це командні ігри, а командний дух і командна підтримка – це дуже важливо.