Під час повітряної атаки 17 листопада Волинська область зазнала влучань, йдеться у повідомленні обласної військової адміністрації. Уточнюється, що постраждала енергетична інфраструктура.
«За попередньою інформацією – без жертв та постраждалих», – зазначили в ОВА.
Влада Волинської області наголошує, що ракетна небезпека триває і закликає людей залишатися в укриттях.
У Вінницькій області внаслідок російської атаки також є влучання в об’єкти критичної інфраструктури.
«На Вінниччині є влучання в об’єкти критичної інфраструктури. Попередньо без постраждалих. Є відключення світла», – зазначила перша заступниця начальника ОВА Наталя Заболотна.
На Львівщині, за інформацією голови ОВА Максима Козицького, зранку працювала протиповітряна оборона.
«Ракета у повітряному просторі Львівської області. Працює ППО. Зберігайте інформаційну тишу», – попередив місцевий чиновник.
Пізніше Козицький написав, що «у Червоноградському районі внаслідок падіння уламків ворожої ракети загорілися гаражі та автомобіль».
Вранці 17 листопада в Одесі не працював електротранспорт, також ракетного удару зазнало Рівне. Крім того, пошкоджений об’єкт критичної інфраструктури у Рівненській області, кажуть у місцевій ОВА.
«Служби працюють над ліквідацією наслідків удару. Починається поступове відновлення водо- та електропостачання. Також пошкоджено сусідні житлові будинки – там вибиті шибки», – уточнили у Рівненській ОВА.
«Повітряна тривога триває, перебувайте в укриттях. Шановні рівняни, тримаємо холодний розум і заряджені павербанки. Як завжди не публікуємо нічого в мережі. Рятувальні служби роблять свою роботу!» – зазначив міський голова Рівного Олександр Третяк.
Жителів Рівненської області попередили про ймовірність тимчасових перебоїв з водопостачанням.
«Через російську атаку існує ймовірність тимчасових перебоїв з водопостачанням. Тож за можливості варто зробити запаси води», – написав голова Рівненської облради Андрій Карауш, посилаючись на інформацію від Рівнеоблводоканалу.
За даними водоканалу, «на випадок виникнення в місті аварій, таких як відключення електроенергії, пошкодження основних магістральних водогонів, розподільчих мереж водопостачання та водовідведення, він забезпечений усім необхідним».
Гучно було також у Дніпрі, та на Криворіжжі. Виникло декілька пожеж, повідомляє ОВА.
Внаслідок атаки Росії на Київ 17 листопада постраждали дві жінки, розповів мер столиці Віталій Кличко.
«Одну постраждалу жінку госпіталізували в Печерському районі з житлового будинку, куди влучив уламок БпЛА. Попередньо, у квартирі на 4-му поверсі пошкоджені стіна та стеля», – зазначив міський голова.
Згодом стало відомо, що у Печерському районі ще одній постраждалій медики надали допомогу на місці.
«У Голосіївському районі уламок ворожої ракети впав поблизу супермаркету «Сільпо». Попередньо, руйнувань та постраждалих немає. У Деснянському районі сталося падіння уламків попередньо БпЛА на відкритій місцевості. А також на дах недобудови сталось падіння уламків БпЛА», – зазначив Кличко.
Вранці 17 листопада під час російської ракетної атаки у кількох областях були чутні вибухи. Зокрема – в Одесі, Запоріжжі, Києві, Дніпрі, Кривому Розі та у Черкаській області.
У ніч проти 17 листопада Росія завдала по території України комбінований повітряний удар із використанням ракет різних типів та дронів-камікадзе.
Після третьої години сили РФ підняли в повітря 17 стратегічних бомбардувальників Ту-95. Також загарбники вивели у Чорне море 4 ракетоносії з 24 ракетами типу «Калібр» на борту. Близько шостої ранку був зафіксований пуск ракет російською стратегічною авіацією. Також відбувся запуск «Калібрів» з флотилії РФ, а ще пізніше – балістики з Феодосії та аеробалістичних ракет «Кинджал» з Тамбова (РФ).
У Києві та низці міст України лунали вибухи. Працювали сили ППО.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.