У Дніпрі за цю осінь зафіксували смерть ще однієї дитини від менінгококової інфекції. Вона передається як ОРВІ – при тісному контакті з хворим повітряно-крапельним шляхом.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на голову Дніпропетровської обласної ради Миколу Лукашука.
За його словами, померла дитина від менінгококової інфекції, не відвідувала дитячі заклади. Тому заразитися вона могла в громадському місці чи дитячому майданчику.
Менінгококова інфекція – це гостре інфекційне захворювання бактеріальної природи, яке викликає менінгокок, передається тільки повітряно-крапельним шляхом, характеризується різними клінічними проявами від назофарингіту, гнійного менінгіту до сепсису.
Менінгококові інфекції є тяжкими, переважно дитячими захворюваннями. Щороку в світі реєструють близько 300 000 – 500 000 випадків, зокрема 30 000 – 50 000 летальних. Найвищий рівень захворюваності — серед дітей до 1 року.
Основними клінічними ознаками є менінгіт, геморагічний висип, сепсис. Менш поширені артрит і пневмонія. Менінгіт часто супроводжує тріада симптомів: гарячка, головний біль і ригідність потиличних м’язів. Досить часто наявні сплутана свідомість, нудота, блювота, світлобоязнь.
У разі несвоєчасного звернення за допомогою менінгококова інфекція в 50% випадків призводить до смерті пацієнта. Ефективність вакцинації перевищує 93%, і найкращі результати — після щеплень в ранньому дитячому віці. В Україні щеплення від менінгококової інфекції належить до рекомендованих. Вакцинацію дорослих і дітей з метою профілактики, а також за епідемічними показаннями
В Україні вакцинація від менінгококової інфекції відноситься до рекомкендованих. Її можна починати із 6 тижнів життя від народження. Важливо захистити дитину від інфекцій до того, як вона почне активно контактувати з іншими дітьми в дитячому садку або на дитячому майданчику. Щепити маля можна у сімейного лікаря чи педіатра, придбавши вакцину власним коштом.
Нагадаємо, ми писали, що на Дніпропетровщині через менінгококову інфекцію раптово померла дитина.
Джерело: 056.ua