Сьогодні, 2 жовтня буде рідкісне сонячне затемнення. Його пік припадає на 21:46 за Києвом. В Україні його видно не буде, але на людей воно все ж може вплинути.
Про це повідомляє редакція сайту 056.
Кільцеподібне сонячне затемнення, яке ще називають Оком Саурона, відбувається, коли Місяць проходить перед Сонцем, і його видимий розмір на небі недостатній для того, щоб повністю закрити Сонце. Через це навколо Місяця утворюється вогняне кільце.
Випромінення радіації
Існує надто багато міфів про те, як сонячне затемнення впливає на людський організм, здоров'я, психіку, емоційний стан тощо. В Мережі навіть можна зустріти теорію, що це природне явище отруює будь-яку їжу, яка була приготована під час цієї події. Проте в NASA кажуть, що це не так.
Існує помилкова думка, що шкідливі сонячні промені виробляють радіацію, яка може "зашкодити" продуктам. В агентстві пояснюють, що будь-яка їжа, яка була приготовлена під час сонячного затемнення, є абсолютно безпечною.
Влив сонячного затемнення на людей
У NASA розповіли, що через велику кількість теорій і думок у деяких людей спостерігається так звана "хвороба затемнення". Ближче до події дехто може відчувати тривогу або стрес. Це цілком нормально.
Деякі психологи та езотерики відмічають, що вплив сонячного і місячного затемнень на людину – це індивідуальний процес. Для одних цей час проходить непомітно, а інші місця собі не знаходять: нервують, мучаться від головного болю, не можуть сконцентруватися на поточних справах та прийняти важливі рішення.
Якщо ж ви помітили, що на вас накотилася хвиля стресу чи втоми, спробуйте впоратися з цими симптомами за допомогою простих правил: проведіть день у спокої, вийдіть на неспішну прогулянку, спробуйте добре виспатися.
Також можете додати до свого раціону продукти, багаті на Омега-3, мелатонін і магній. Всі ці речовини допоможуть організму відпочити.
Хоча багато хто вважає, що хвороба затемнення спричинена самим затемненням, проте не існує жодних досліджень, які б підтвердили цю думку. Проте щось міжпросторове в цьому явищі є, адже деякі наслідки дивують.
Дивна поведінка тварин
Адам Гартстоун-Роуз з Університету штату Північна Кароліна очолює проєкт з вивчення того, як на затемнення реагує дика природа. Він спостерігав, як це явище впливає на тварин. За його словами, пасивні жирафи скакали, а черепахи спарювались.
"Найбільше мені сподобалися жирафи, – каже Гартстоун-Роуз. – Були повідомлення, що дикі жирафи в Африці під час повного затемнення почали скакати. Я був скептичний, тому що жирафи пасивні тварини. Але попри мій скептицизм, деякі з них справді почали бігати.
Найбожевільніша поведінка була у галапагоських черепах. Коли фаза повного затемнення наближалася, вони ставали дедалі активнішими. Прямо на піку затемнення вони почали спаровуватися, і ми не можемо цього пояснити", – каже Гартстоун-Роуз.
Спостерігати за сонячним затемненням корисно
Останні дослідження свідчать, що спостереження сонячного затемнення може викликаючи благоговіння. Науковий автор Девід Робсон вважає, що є небагато подій, які змушують нас відчувати цю емоцію так сильно, як повне сонячне затемнення. Згідно з дослідженнями, спостереження за такою дивовижною подією може змусити нас відчути смирення та турботу про інших.
І не біда, що наша країна не потрапляє цього разу в смугу затемнення. Завжди можна знайти онлайн ресурси, які роблять пряму трансляцію цих подій і долучитися до їх спостереження у прямому ефірі.
Джерело: 056.ua