У Києві якість повітря – критично небезпечна: яка ситуація у Дніпрі

Сьогодні, 20 вересня у Києві фіксується погіршення стану повітря За оцінками екологів, концентрація зважених твердих мікрочастинок і дрібних крапель рідини (PM2,5) перевищує річне нормативне значення. Ймовірною причиною цього є лісові пожежі та сезонні перепади температур. У Дніпрі також відбувається загоряння, але ситуація з екологією не така критична.

Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на Міндовкілля та SaveEcoBot.

В столиці деякі райони буквально задихаються від шкідливих викидів і продовжуються погіршуватися. Середній індекс якості атмосферного повітря (AQI) – 169.

"Це шкідливий рівень забруднення атмосферного повітря, який може викликати дискомфорт при диханні за тривалого впливу, а також дискомфорт у людей із захворюваннями серця", – йдеться в аналізі моніторингу.

Максимальний рівень сягнув позначки 271, на вулиці Січових стрільців що вважається дуже шкідливим. Мешканці цього району знаходяться під серйозною загрозою здоров'ю. Тривале перебування на вулиці може призвести до проблем з диханням, особливо у дітей, літніх людей та осіб з хронічними захворюваннями. В Міндовкілля рекомендують зачинити вікна, мінімізувати перебування на вулиці, пити більше води, якщо є очищувач повітря – увімкнути його на максимум.

Станом на 10:00 20 вересня у Дніпрі середній AQI становить 64. Це помірний рівень забруднення атмосферного повітря, який може викликати незначний дискомфорт при диханні у чутливих людей. Водночас найбільший індекс – 115 фіксують на вулиці Івана Акінфієва, що у Соборному районі міста. Він вважається шкідливим для чутливих людей.

AQI – air quality index – індекс якості повітря, ця абревіатура використовується практично в усіх країнах для інформування громадськості про рівень забруднення повітря. При перевищенні індексу якості повітря величини 100, населення отримує попередження про можливий вплив на здоров'я.

Обчислення індексу якості повітря вимагає отримання інформація про рівень забруднення за певний середній період (як правило, це за 8, 24 і 48 годин) отриманий з газоаналізаторів системи моніторингу якості повітря. При цьому враховуються концентрація і час поширення забруднюючих речовин в атмосфері. Ефект впливу на здоров'я конкретного обсягу забруднень визначено комплексом попередніх епідеміологічних досліджень.

Індекс якості повітря AQI зазвичай формується за рівнями, кожен рівень має свій опис і характеристику, колірний код і стандартизоване інформаційне повідомлення про вплив на здоров'я населення:

  • від 100 до 150 (жовтий)- якість повітря прийнятна; однак для деяких людей, надзвичайно чутливих до забруднення повітря може існувати помірний вплив на здоров'я. Активні діти та дорослі, а також люди з респіраторними захворюваннями, такими як астма, повинні обмежити тривалі навантаження на вулиці.
  • 151-200 (помаранчевий) – якість повітря нездорова для чутливих груп населення, які можуть відчувати наслідки для здоров'я. Населення, швидше за все, не постраждає. Активні діти та дорослі, а також люди з респіраторними захворюваннями, такими як астма, повинні обмежити тривалі навантаження на вулиці.
  • 201-250 (червоний) – кожна людина може почати відчувати наслідки для здоров’я; а члени чутливих груп можуть відчувати більш серйозні наслідки для здоров'я, а люди з респіраторними захворюваннями, такими як астма, повинні уникати тривалих навантажень на відкритому повітрі; всім іншим, особливо дітям, слід обмежити тривалі навантаження на вулиці.
  • 251-300 (фіолетовий) – дуже нездорова якість повітря, необхідно попередження про стан надзвичайної ситуації для здоров'я. Все населення, швидше за все, постраждає. Активні діти та дорослі, а також люди з респіраторними захворюваннями, такими як астма, повинні уникати будь-яких навантажень на вулиці; всім іншим, особливо дітям, слід обмежувати навантаження на відкритому повітрі.
  • 301 і вище (бордовий) – загрозлива для здоров'я якість повітря. Обов'язкове попередження про небезпеку для здоров’я – кожен може відчувати серйозні наслідки. Кожен повинен уникати будь-яких навантажень на вулиці. Рекомендовано носити респіраторні маски, щоб запобігти попаданню дрібнодисперсних часточок в легені

Більшість країн контролюють рівень приземного озону, дрібнодисперсних часточок 2,5 та 19 мкм, діоксид сірки, окис вуглецю, діоксид азоту і проводять розрахунки індексу якості повітря на підставі цих вимірювань.

Джерело: 056.ua

Ще новини

Leave a Comment