Вчора, 19 серпня президент Володимир Зеленський здійснив робочу поїздку на Дніпровщину. Він ознайомився з ветеранами російсько-української війни, представниками місцевого бізнесу, а також провів нараду щодо водозабезпечення в області.
Про це повідомляє редакція сайту 056.
Главі держави розповіли про проєкт обласної військової адміністрації Титани.UA, створений, щоб підтримати захисників і захисниць на шляху відновлення після поранень та реалізації себе в цивільному житті. Амбасадори ініціативи – воїни, які зазнали важких поранень та відновилися після них. Їхні представники супроводжуватимуть ветеранів у кожній громаді області.
«Головне ваше надбання – що всі хлопці разом. І є такий магніт. Молодці, що ви це організували. Приємно, коли ветерани повертаються, і ви можете допомогти своїм побратимам», – наголосив Володимир Зеленський.
Глава держави та начальник ОВА Сергій Лисак обговорили з ветеранами найактуальніші для них питання, зокрема щодо протезування, реабілітації та роботи.
Володимир Зеленський зазначив, що ветерани мають бути в пріоритеті щодо працевлаштування на оборонних підприємствах, і доручив відповідним заступникам керівника Офісу Президента опрацювати це з Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості та Міністерством оборони. Він також підтримав позицію, що ветерани мають бути максимально залучені до розробки та ухвалення важливих державних рішень.
Крім проєкту Титани.UA, Дніпровщина першою в країні почала реалізовувати послугу «Я – ветеран». У всіх відділеннях ЦНАП надають понад 500 сервісів для ветеранів, членів їхніх сімей та членів родин загиблих захисників і захисниць.
Також в області створили путівник ветерана «Піксель», де міститься вся необхідна інформація щодо реабілітації, протезування, навчання, роботи, бізнесу, спорту та відпочинку.
Під час робочої поїздки на Дніпровщину Зеленський поспілкувався з представниками місцевого бізнесу та відповів на актуальні для них запитання. Обговорили детінізацію економіки, збереження робочих місць і повернення людей, можливі зміни в податковій сфері. Глава держави наголосив, що основним пріоритетом для України на ринку праці є створення умов, щоб українці поверталися з-за кордону додому.
Також під час зустрічі перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко розповіла про прогрес у реалізації програми «Зроблено в Україні» на Дніпровщині. За її словами, регіон є третім за темпами кредитування в межах програми «Доступні кредити 5-7-9». Загальний обсяг від початку року – 3,7 млрд грн.
Крім того, область користується програмами для відновлення енергетичних спроможностей. Загалом у межах і державних, і приватних ініціатив банки по всій країні схвалили заявки на кредити для посилення енергетичних можливостей на 4,3 млрд грн.
Зеленський провів координаційну нараду щодо забезпечення водою територіальних громад Дніпропетровської та Миколаївської областей.
Главі держави доповіли про перебіг будівництва водогонів після підриву російськими окупантами торік 6 червня греблі Каховської ГЕС. Уже запущені всі нитки магістральних водогонів на ділянках ріка Інгулець – Південне водосховище, Марганець – Нікополь – Покров, Запоріжжя – Томаківка – Марганець.
Реалізація цих проєктів забезпечить водою 1,5 млн українців. Зокрема, це жителі Нікополя, Марганця, Покрова, Апостолового та Зеленодольська.
Щоб не допустити підвищення тарифів на постачання води для жителів, ухвалили рішення щодо виділення коштів із державного бюджету для підтримки водопостачальних підприємств Нікополя, Марганця, Покрова, Кривого Рогу, Апостолового та Зеленодольська.
Також на нараді ухвалили рішення прискорити початок будівництва водогону з Нової Одеси до Миколаєва, щоб забезпечити водою Миколаївщину.
Джерело: 056.ua