Курс долара в обмінних пунктах України трохи зріс на початку тижня. Єдина європейська валюта також подорожчала.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на дані моніторингу ринку.
На ранок 19 серпня середній курс продажу долара в Україні зріс на 5 копійок до 41,45 гривень, курс євро зріс на 15 копійок до 45,60 гривень.
В обмінних пунктах купують долар у середньому по 40,95 гривні, євро по 44,90 гривні.
На міжбанку курс сьогодні перебуває на рівні 41,27-41,29 грн/долар (купівля-продаж) – на 1 копійку вищу порівняно із закриттям у попередній день.
Офіційний курс
Національний банк України (НБУ) підвищив курс долара щодо гривні. Долар подорожчав після зниження два дні поспіль.
Офіційний курс на 19 серпня 2024 року встановлено на такому рівні: 41,211 грн за 1 долар (+0,0728 грн). Курс євро становитиме 45,2991 гривень за 1 євро (-0,0064 грн).
Курс євро становитиме 45,3055 гривень за 1 євро (-0,2442 грн).
Ситуація на ринку
Курс долара з початку серпня коливається у вузькому діапазоні близько 41 гривні. Як показала статистика НБУ, останні два тижні структурний дефіцит валюти на міжбанку знизився і склав трохи більше 500 млн доларів за тиждень.
НБУ з початку року продав на міжбанку 19 млрд доларів, що значно менше за міжнародну допомогу Україні, яка досягла 24,5 млрд доларів.
Продавати чи купувати валюту
Експерти назвали два нові чинники, які можуть вплинути на настрої українців щодо того, куди вкладати кошти.
Одні кажуть, що переходити з гривні у долар невигідно, якщо метою є отримання гарантованого прибутку.
Коли термін дії договору по гривневому депозиту закінчився, доцільніше забрати вклад і відсотки і придбати гривневі ОВДП. Відсоток річних по нових депозитах тепер невисокий, у середньому 10,7%, тобто трохи більший за прогнозовану інфляцію. А на ОВДП можна заробити 13-16% річних у залежності від строку погашення. Нагадаю: прибуток по ОВДП, на відміну від прибутку по депозитах, не обкладається податком, це 19,5%.
Інші експерт вважають, що зараз непоганий час для купівлі готівкової валюти.
На спадному тренді курс досить вигідний, по 41,40 грн/долар зараз можна купувати готівку, якщо "грати в довгу", тобто розраховувати на прибуток через кілька років і не залежати від банку, де зберігаються ваші кошти – гривневі чи валютні.
Експерт також радять не тримати валюту "під матрацем", а заробляти на валютних депозитах. Утім, експерти наводять цікаву деталь, яка може зменшити бажання населення довіряти долари банкам. Почастішали скарги на те, що деякі банки після закінчення договору повертають вкладникам доларову готівку банкнотами старого зразка (1996 року), які часто потерті від ужитку або мають інші незначні пошкодження – надриви паперу, плями.
Вихід є: покласти такі купюри через банкомат на валютний рахунок, а потім отримати готівку в касі, замовивши попередньо банкноти нового зразка. Але це не скрізь можливо, особливо у невеликих містах.
Джерело: 056.ua