Господарське мило – це універсальний та ефективний засіб, який використовувати ще наші мами й бабусі. І в наш час, попри широкий асортимент мийних засобів, багато хто повертається до давно знайомого шматка мила з характерним запахом.
Із чого виготовляють господарське мило та які переваги має цей засіб, пише ТСН.
Склад господарського мила
Деякі люди і досі вважають, що господарське мило роблять із собак. Проте це міф, який зародився ще з радянських часів. Інформація про те, що для його виготовлення виловлюють вуличних собак і котів, не відповідає дійсності.
Як пояснили експерти, кількість жиру в цих тваринах дуже мала, тому процес виготовлення з них мила принаймні був би збитковим. До того ж якість такого жиру не відповідає тим стандартам, які потрібні для миловаріння.
Насправді господарське мило варять із рослинних жирів та переплавлених тваринних жирів – баранячого, риб'ячого, свинячого, яловичого. Крім того, до його складу входять такі основні компоненти:
- гліцерин;
- винна і бензойна кислоти;
- хлорид натрію;
- вода.
Таке мило є натуральним, безпечним для довкілля та гіпоалергенним. Завдяки своїм властивостям воно дуже ефективно очищує та бореться із різними мікробами. А специфічний його запах обумовлений відсутністю ароматизаторів у складі.
Що означає цифра 72% на господарському милі
На господарському милі можуть зазначатися цифри – 65, 70, 72 або 78. Вони означають відсоток жирних кислот, які використано для його виготовлення. Чим більше число – тим краще мило милиться і тим ефективніше здатно впоратися з інфекціями та брудом.
Якщо на шматку відсутні маркування, то воно містить мінімум жирів – до 62%.
Джерело: 5692.com.ua