Міністерство освіти і науки України продовжує модернізувати освітню систему країни, впроваджуючи нові підходи, зокрема, і до оцінювання результатів навчання учнів. Так, нещодавно затвердили нові рекомендації для оцінювання школярів 5-9 класів. Ці зміни спрямовані на гнучкий та індивідуальний підхід до навчального процесу, з урахуванням потреб учнів та особливостей освітніх програм.
Свідоцтво досягнень учня
Одним з головних нововведень є запровадження Свідоцтва досягнень учня. Це документ, який надає всебічну характеристику навчальної діяльності та результатів навчання школярів. Свідоцтво складається з двох частин:
Характеристика навчальної діяльності
У цьому розділі вчителі оцінюють рівень сформованості ключових компетентностей учня, таких як розуміння прочитаного, висловлення власної думки, критичне і системне мислення, ініціативність тощо. Важливо, що оцінок у традиційному розумінні тут немає. Учитель визначає один з рівнів сформованості умінь: «Має значні успіхи», «Демонструє помітний прогрес», «Потребує уваги і допомоги». Заповнювати цю частину свідоцтва вчителі можуть колегіально або це може робити класний керівник.
Характеристика результатів навчання
У цьому розділі оцінки виставляються щосеместрово й за рік. Спочатку вчитель виставляє бал за окремі групи результатів навчання, визначені в Державному стандарті базової освіти. Після цього виводиться загальна оцінка за семестр. Загальна оцінка за семестр формується на підставі чотирьох оцінок за групами результатів, а річна — на основі семестрових.
Гнучкість оцінювання
МОН підкреслює необхідність гнучкого підходу до оцінювання результатів навчання. Це означає, що вчителі мають враховувати різні освітні потреби учнів та їхні індивідуальні особливості. Новий підхід до оцінювання спрямований на подолання освітніх втрат і розривів, які можуть виникати внаслідок різних обставин.
Для отримання додаткової інформації та завантаження форм Свідоцтва досягнень можна скористатися посиланнями, наданими МОН у форматах .docx та .pdf.
Джерело: 5692.com.ua