У зв'язку з необхідністю додаткового фінансування Сил оборони та інших військових відомств на суму близько 500 млрд гривень в уряді розглядають різні варіанти отримання необхідних коштів.
З огляду на це, у Мінфіні заявили, що в жодному разі не можна з метою отримання додаткових коштів підвищувати ПДВ для населення. Натомість пропонується запровадити більший розмір військового збору для тих українців, які купляють предмети розкоші та інші товари не першої необхідності.
Чому ПДВ підвищувати небажано
Мінфін пропонує найбільш м'який варіант фінансування додаткових військових потреб серед можливих. Він складається з двох частин:
- близько 3/4 додаткової потреби (361,6 млрд грн) на фінансування оборони забезпечити не за рахунок перегляду податків;
- одну частину (138,7 млрд грн) – за рахунок військового збору, перегляду акцизів та деяких інших заходів.
У міністерстві зазначають, що підвищення ПДВ – небажаний варіант, хоча це легкий в адмініструванні інструмент для отримання додаткових ресурсів.
"З іншого боку, підвищення ПДВ має наслідки, які негативно впливати на усіх громадян, особливо на вразливі категорії, серед яких, наприклад, люди пенсійного віку", – наголошують у Мінфіні.
Представники відомства зазначають, що у разі підвищення ПДВ автоматично зростуть ціни цін на основні товари, зокрема ліки та базові продукти харчування: хліб, молоко, масло тощо. А це може стати значним фінансовим тягарем для вразливих категорій українців.
Тому пропонується більш соціально справедлива модель, що передбачає запровадження військового збору на товари не першої потреби: об'єкти нерухомості, транспортні засоби, ювелірні вироби тощо.
При цьому у Мінфіні зазначили, що автомобілі, які ввозяться волонтерами та передаються на користь ЗСУ, не будуть оподатковуватись військовим збором, оскільки вони не реєструються в Сервісних центрах МВС.
Джерело: 5692.com.ua