В Україні закінчився крайній термін для військовозобов'язаних, щоб актуалізувати особисті дані. Після 16 липня оновлення даних у ТЦК неможливе, тому люди, які проігнорували вимогу, можуть зіткнутися з серйозними наслідками.
Що зміниться для військовозобов'язаних після 16 липня, пояснили юристи, пише УНІАН.
Що чекає на тих, хто оновив дані
Чоловікам, які актуалізували інформацію про себе в ТЦК, ЦНАПі або застосунку "Резерв+", почнуть надсилати повістки на ВЛК за вказаною адресою проживання. Проте такі повістки отримають не всі, адже українців, які оновили дані, понад 3 мільйони осіб, тоді як потреба в мобілізації набагато нижча.
Громадяни, які оновили дані, зможуть під час перевірки поліцейськими або співробітниками ТЦК пред'явити електронний документ замість паперового.
Крім того, громадяни, які мають підстави для виїзду для кордон, зможуть зробити це, якщо оновили дані. Юристи попереджують, що жінкам-медикам також слід мати при собі документ із оновленими даними.
Що буде, якщо не оновити дані в ТЦК
Юристи попереджають, що сховатися у разі невиконання вимоги закону порушникам не вдасться.
Чи варто розраховувати, що якщо ви не оновили дані, то про вас ТЦК нічого не знає або просто забуде? Звісно, ні! Ті чоловіки, які не оновили свої дані, будуть викликатися до ТЦК за місцем прописки. І тут на допомогу працівникам ТЦК прийдуть дані демографічного реєстру або реєстру фізичних осіб платників податків, до яких вони мають доступ, – кажуть юристи.
Повістку можуть вручити на роботі, на вулиці, на блокпості тощо. У разі неоновлення даних відомості про таку особу передадуть до єдиної інформаційної системи МВС. Особа потрапляє в розшук, після чого поліція зможе силоміць доставити її до ТЦК для оновлення даних.
Що буде, якщо не брати повістку
Військовозобов'язаним приходитимуть повістки на проходження ВЛК на домашню адресу або рекомендованим листом на пошту. Лист із повісткою вважається врученим, навіть якщо громадянин відмовився його отримувати або поштар не застав адресата вдома. Тоді особі дається 14 днів від дати відправлення повістки на те, щоб з'явитися в ТЦК.
У разі ігнорування повістки її повернуть у ТЦК. Якщо поліція протягом 5 днів знайде порушника, на нього чекає адміністративне затримання. В іншому разі ТЦК повторно надішле рекомендований лист про вручення повістки.
Якщо ж порушник вдруге проігнорує виклик до ТЦК, тоді протягом 10 днів може через суд обмежити військовозобов'язаного в праві водити автомобіль. Крім того, таку особу можуть силоміць доставити в ТЦК.
Штраф за неоновлення даних становить від 17 до 25 тисяч гривень. У різі несплати штрафу особу внесуть до реєстру боржників та стягнуть борг примусово, аж до арешту майна. Не загрожує штраф за неоновлення даних лише тим, хто зможе довести, що не зміг виконати цю вимогу через поважні причини (приміром, тривала хвороба).
Джерело: 5692.com.ua