Серед великого розмаїття круп ми зазвичай готуємо лише одній й ті ж самі кілька видів, які найшвидше спадають на думку: гречка, рис, вівсянка. Але не варто забувати про інші, менш популярні варіанти, адже вони теж є надзвичайно корисними та смачними.
З яких ще круп варто готувати гарніри, тим самим розширюючи своє меню, розповіли експерти платформи "Бережи себе".
Ячна крупа та перловка
Ці дві крупи роблять з однієї рослини, але вони мають відмінності. Перлова крупа – це цілий ячмінь без покриву, а ячна – це подрібнені зерна ячменя.
Ячна крупа містить вітаміни В1 і В3, фосфор, магній, селен та розчинну клітковину, за рахунок якої відчуття ситості зберігається довше. Її можна готувати на сніданок, відварюючи на нежирному молоці або воді замість звичайної вівсянки. Крім того, ячку можна додавати в супи замість макаронів, поєднувати з овочами та сиром.
Перловка, на відміну від ячної крупи, містить більше клітковини й вітамінів, адже вона має оболонку. Ця крупа є чудовою основою для салатів замість кускусу.
Кіноа
Насіння кіноа коштує недешево, але воно дуже корисне для здоров’я. При мінімумі калорій (близько 222 калорії на 100 г) ця крупа містить цілих 8 г білка та 20% денної норми клітковини. Її вживання сприяє поліпшенню травлення, допомагає контролювати апетит, знижує ризик розвитку раку кишківника. Крім того, вона не містить глютену.
Варену кіноа можна додавати в салати або смакувати як самостійний гарнір. Варять крупу на воді (на 1 склянку кіноа- 2 склянки води) у каструлі без кришки протягом 15-20 хв. Кіноа буває червона, біла та чорна, але для здоров’я між ними немає критичної різниці.
Спельта
Спельта – давня зернова культура з роду пшениці. Це цільнозернова крупа, багата на клітковину, яка містить більше корисних речовин, ніж сучасні оброблені крупи, та є дуже корисною для серця.
За допомогою спельти можна урізноманітнити свій раціон, проте, як зазначають експерти, зациклюватися на "давніх" сортах пшениці не варто.
Пшоно
Ця крупа – насіння проса, очищене від зовнішньої оболонки. Пшоно – доступна та корисна каша, яка є традиційною для нашої культури. Вона некалорійна (119 калорій на 100 г), багата на протеїни та антиоксиданти, кальцій і магній.
Із цієї крупи можна приготувати не лише кашу, а й куліш, додавати в супи, експериментувати з салатами.
Джерело: 5692.com.ua