Термін обов'язкового оновлення даних в ТЦК спливає 16 липня, і військовозобов'язаним залишається трохи більше двох тижнів на виконання вимоги закону. Яке покарання загрожує тим, хто не оновить дані, та за яким сценарієм буде проводитися мобілізація, пише ТСН.
За словами члена парламентського комітету з питань нацбезпеки Федора Веніславського, для виконання вимог закону держава створила кілька альтернативних можливостей – "Резерв +", ЦНАП, ТЦК.
Пропускна здатність цих систем дозволяє виконати вимоги всім громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, – зазначив він.
Якщо громадяни не виконають вимоги закону, каже Веніславський, це означає їхнє небажання це робити. На таких осіб очікують негативні юридичні наслідки.
Порушники будуть обмежені в праві керуванням транспортом, будуть притягатися до адміністративної відповідальності. Думаю, що розміри штрафу за невиконання вимог закону будуть спонукати громадян виконувати їх, – заявив парламентар.
Можливий сценарій нової мобілізації
Адвокат Катерина Аніщенко розповіла ТСН, що в новому мобілізаційному законі всі штрафні санкції для тих, хто не оновив дані.
Буде офіційне направлення повістки на відому адресу реєстрації. Відповідно буде безліч судових справ щодо притягнення таких порушників до відповідальності, – каже адвокат.
Катерина Аніщенко не виключає, що буде здійснено примусовий супровід з метою поставити особу на військовий облік. А щодо тих осіб, які перебувають у розшуку, поліція здійснюватиме адміністративне затримання та примусове доставлення до ТЦК.
На думку адвоката, дії ТЦК та поліції щодо тих, хто не оновив дані, будуть більш жорсткими після 16 липня. Є ймовірність, що великі міста та райони поділять по територіях, де працюватимуть ТЦК
Вважаю, що працівникам ТЦК повністю "розв’яжуть руки", буде здійснюватися відеофіксація цього процесу. Ми читатимемо новини про те, що блокпости будуть встановлювати на вулицях, у містах тощо, – зазначила Аніщенко.
Джерело: 5692.com.ua