В Україні планують звільняти від покарань за дезертирство та СЗЧ: за якої умови

В Україні хочуть вдосконалити кримінальну відповідальність за злочини проти встановленого порядку несення або проходження військової служби під час дії воєнного стану, тобто за дезертирство. У Верховній раді зареєстровано проєкт закону, яким пропонується звільнити від покарання за дезертирство у разі повернення до частини.

Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на проєкт №11322, який направлено на розгляд Комітету.

Планується встановити, що особа, яка під час дії воєнного стану вперше вчинила кримінальне правопорушення, передбачене статтями 407 (Самовільне залишення військової частини або місця служби), 408 (Дезертирство), може бути звільнена від кримінальної відповідальності.

Для цього потрібно, щоб військовий до закінчення досудового розслідування добровільно заявив слідчому чи прокурору про намір повернутися до військової частини або місця служби для продовження служби.

Механізм звільнення від кримінальної відповідальності військовослужбовців можливий лише за умови надання командиром (начальником) військової частини (установи) письмової згоди на продовження проходження військової служби таким військовослужбовцем.

Як зазначають автори проекту, згідно статистичних даних, лише упродовж січня-квітня 2024 року зареєстровано 10 584 кримінальних проваджень за статтею 407, та 7 306 проваджень за статтею 408. Загалом на сьогодні у провадженні органів досудового розслідування перебуває майже 19 тис. кримінальних проваджень за скоєння військових кримінальних правопорушень

Наразі у кримінальному законодавстві відсутні правові підстави для можливості звільнення під час дії воєнного стану військовослужбовців ЗСУ від кримінальної відповідальності за вперше вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтями 407, 408 КУ України та за умови їх щирого каяття та бажання повернутися до проходження військової служби.

Джерело: 056.ua

Ще новини

Leave a Comment