Літні канікули – на старт: поліцейські Дніпра назвали основні небезпеки для дітей у вільний час

31 травня школярі традиційно відзначили свій останній дзвоник і пішли на літні канікули. У зв'язку з цим, поліцейські ювенальної превенції посилять превентивну роботу для запобігання нещасних випадків за участі дітей. Адже попереду найдовший час дитячої самостійності і саме в цей період спостерігається зростання нещасних випадків в дитячому середовищі.

Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на ГУ Національної поліції у Дніпропетровській області.

Поліція закликає батьків та вихователів докласти усіх зусиль, щоб зробити канікули для дітей безпечними.

Начальниця відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровській області Вікторія Гаркач назвала основні небезпеки для дітей.

1. Москітні сітки. Минулий рік забрав життя 7 дітей, які випали з вікон, спираючись на москітні сітки. До кримінальної відповідальності за ст. 166 ККУ притягнуто 5 батьків. Закликаємо обмежити доступ дитини до вікон та балконів, встановіть пристрої замикання на них, адже навіть найнадійніша москітна сітка не витримає вагу тіла малюка, а лише створить ілюзію опори, за яку можна схопитися.

2. Порушення правил дорожнього руху. Кількість ДТП за участі дітей в нашому регіоні вкрай високий. Кожного дня нагадуйте дитині про обов’язковість та важливість дотримання правил поведінки на дорозі та поблизу неї, не порушуйте ці правила особисто, наводьте приклади, в яких ситуаціях їх може спіткати небезпека та до яких наслідків це може призвести.

3. Відпочинок на воді. Літо минулого року забрало життя 5 дітей, які загинули внаслідок утоплень. Під час відпочинку на природі не залишайте дітей без нагляду, постійно контролюйте їх місцеперебування, спорядіть спеціальними плавальними предметами (нарукавники, плавальні круг), не дозволяйте дитині заходити у воду без вашого супроводу, не відпускайте дітей до водойми самих або з дорослими дітьми. Не зловживайте спиртними напоями, перебуваючи на відпочинку із дітьми – це може призвести до трагічних наслідків.

4. Порушення правил поведінки у побуті. Від опіків, ударів електрострумом та медикаментозних отруєнь за три місяці минулого літа постраждало 44 дитини. Обмежте доступ дитини до медичних препаратів, алкогольних напоїв, сірників, легкозаймистих речовин та предметів підвищеної небезпеки. Не залишайте дітей надовго самих удома, постійно розповідайте та нагадуйте їм правила користування електроприладами, роз’ясніть дитині, як вона має діяти у разі надзвичайної події, пропишіть правила і порядок дій із зазначенням номерів екстрених служб.

5. Зникнення дитини. З початку поточного року поліцейські розшукали 886 дітей. На жаль, троє з них знайдені мертвими. Поліція рекомендує батькам знати друзів дитини, бути обізнаними про місця, де вона проводить своє дозвілля. Спілкуйтесь із дитиною, спостерігайте за її змінами в поведінці, турбуйтесь про самопочуття, проблеми, відносини з друзями, емоційний стан, встановіть із дитиною дружні відносини, не застосовуйте покарання. Говоріть із дітьми, підтримуйте їх, заохочуйте за досягнення, не ігноруйте їх звернення.

Працівники поліції бажають дітям та їх батькам безпечного літа, позитивних вражень та безтурботного відпочинку.

Джерело: 056.ua

Ще новини

Leave a Comment