Існує значна різниця між здоровою самооцінкою та вдаванням того, що вона є. Часто люди несвідомо видають невпевненість у собі, демонструючи у своїй поведінці певні речі. Які ознаки низької самооцінки часто демонструють жінки, навіть не підозрюючи про це, розповідає УНІАН.
Постійні вибачення
Для жінок з низькою самооцінкою звичка часто просити вибачення може стати другою натурою. Для них це є мимовільною реакцією на незначні промахи або ситуації, які не потребують вибачення. Таким чином вони намагаються захистити себе та уникнути потенційного конфлікту.
Уникнення зорового контакту
Жінки з низькою самооцінку нерідко уникають прямого зорового контакту з співрозмовниками. Така поведінка відображає внутрішній неспокій, брак впевненості та є інстинктивним щитом, способом приховати свої недоліки.
Висловлювання про себе в негативному світлі
Жінки, у яких відсутнє почуття власної гідності, часто говорять про себе в поганому світлі, применшуючи свої досягнення і перебільшуючи навіть найменші недоліки. Така поведінка заганяє в замкнене коло, адже слова, які ми використовуємо щоб описати себе, впливають на самооцінку.
Труднощі з прийняттям компліментів
Якщо жінці з заниженою самооцінкою роблять комплімент, найчастіше вона відмахується від нього, змінює тему розмови або намагається применшити власні досягнення. Вона переконана, що недостатньо хороша, і відчуває себе негідною похвали.
Чутливість до критики
Кожній людині неприємна критика в свій бік, але жінки з низькою самооцінкою можуть сприймати її як підтвердження власної неспроможності щось зробити. Через це вони намагаються уникати ситуацій, в яких можуть зіткнутися з потенційною критикою.
Надмірна компенсація
Жінки з низькою самооцінкою, намагаючись приховати свою невпевненість, часто створюють видимість цього. Вони компенсують брак впевненості у собі перебільшеною життєрадісністю, надмірною послужливістю та беруть на себе більше обов'язків, ніж здатні виконати. Проте така поведінка часто призводить до вигорання і ще більше применшує почуття власної гідності.
Нездатність сказати "ні"
Небажання вимовляти слово "ні" – яскравий показник низької самооцінки жінки. Побоюючись підвести інших або отримати ярлик недоброзичливої людини, жінки, яким бракує самоповаги, звалюють на свої плечі надмірне навантаження.
Джерело: 5692.com.ua