Кабмін постановою № 560 від 16 травня 2024 року затвердив Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період. Відповідно до документу, через 60 днів після набрання чинності закону про мобілізацію, тобто з 18 липня, громадянам почнуть надсилати повістки до ТЦК.
Новий закон про мобілізацію, який нещодавно набрав чинності, зобов'язує військовозобов’язаних і резервістів уточнити свої облікові дані (адресу проживання, номери засобів зв’язку, адресу електронної пошти тощо) через ЦНАП, електронний кабінет або ТЦК. На це відводиться 60 днів.
Після завершення 60 днів, відведених на уточнення облікових даних, громадянам розсилатимуть повістки про виклик до ТЦК з повідомленням про вручення на адресу місця проживання. Якщо резервіст або військовозобов'язаний не уточнив свою адресу місця проживання, повістку можуть надіслати на його адресу зареєстрованого/задекларованого місця проживання.
При цьому належним підтвердженням оповіщення про виклик до ТЦК засобами поштового зв’язку вважатиметься:
- день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;
- день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою ТЦК під час уточнення своїх облікових даних;
- день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.
Якщо особа не повідомила ТЦК реальну адресу проживання, і їй було надіслано повістку поштою за останньою відомою ТЦК адресою, то у разі неприбуття цієї особи за викликом їй загрожуватиме штраф, відкриття виконавчого провадження, стягнення відповідних коштів чи майна.
День явки за викликом визначається не раніше 14-го дня від дати надсилання повістки рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Якщо повістка вручається громадянину особисто, підтвердженням належного оповіщення є:
- особистий підпис про отримання повістки;
- відеозапис вручення повістки, ознайомлення з її змістом;
- відеозапис відмови громадянина від отримання повістки або відмови спілкуватися з особою, уповноваженою вручати повістки.
Джерело: 5692.com.ua