В адміністрації Байдена зростає впевненість, що наступні кілька місяців можуть виявитися вирішальними у війні, адже Україна й росія можуть нарешті перейти до переговорного припинення вогню або перемир'я, подібного до того, яке поклало край активним бойовим діям у Кореї в 1953 році. Крім того, у США розглядають імовірність замороження країнами війни. Про це йдеться у статті The New York Times.
Що відомо
10 травня російська армія розпочали новий наступ на Харків, змусивши Україну відтягти війська на іншу ділянку фронту.
За твердженням журналістів, якщо раніше посадовці Білого дому та Пентагону обговорювали, чи можуть росіяни в Україні зазнати краху і бути повністю витісненими з країни, тепер адміністрація Байдена все більше стурбована тим, що путін набирає достатню силу, щоб змінити траєкторію війни на користь своєї країни.
Зокрема, однією з причин стало те, що багатомісячні дебати у Вашингтоні щодо того, чи надавати Україні пакет озброєння і боєприпасів вартістю 61 мільярд доларів, створили прогалину, якою скористалася росія.
Частина американських посадовців висловлюють упевненість, що багато з російських здобутків можна буде перекреслити влітку, коли потік нового озброєння надійде Україні. Але вони, як стверджують журналісти, не наважуються робити прогнози щодо того, де можуть проходити лінії фронту навіть через кілька місяців, або чи зможе Україна розпочати свій довгоочікуваний контрнаступ.
Майкл Кофман, експерт з питань росії у Фонді Карнегі за міжнародний мир у Вашингтоні, зокрема, вважає, що російські війська, ймовірно, спробують зробити цього літа наступ на Донбасі.
Цей рік є вікном можливостей для росії. Але якщо вона не зможе перетворити свої переваги на перемоги на полі бою, існує велика ймовірність того, що це вікно почне закриватися, коли ми увійдемо в 2025 рік, – пояснив він.
Зокрема, журналісти стверджують, що в адміністрації Байдена зростає відчуття, що наступні кілька місяців можуть виявитися вирішальними, і саме влітку може початися процес мирних перемовин або замороження війни, особливо, якщо російські війська не досягнуть успіху у запланованому наступі.
Джерело: 5692.com.ua