В Україні може з'явитися вітчизняний сервіс комунікації як альтернатива популярному, але доволі небезпечному та ненадійному месенджеру Telegram. Новий захищений інструмент пропонують створити українські волонтери, які раніше розробили додаток для перевірки конфіденційності в Тelegram.
Про це розповіли учасники Громадської організації "Аналітичний центр інформаційних ресурсів" Богдан Соломикін і Олександр Олешко в агентстві "Укрінформ".
Комунікаційний сервіс під назвою "Дія.Канали" пропонують створити у додатку "Дія".
Як зазначив Богдан Соломикін, абсолютної безпеки в месенджерах досягти неможливо, особливо в умовах війни. Уся інформація, що потрапляє в інтернет, може опинитися у відкритому доступі, чим часто користується окупант.
Жоден інструмент, жоден месенджер не може бути на 100% безпечним. Як я вже казав, все, що потрапляє в інтернет, так чи інакше може з'явитися у відкритому доступі. Це може бути в результаті банальної помилки людини, яка користується месенджером, помилки на стороні самого месенджеру, або якісь розробники можуть зливати цю інформацію. І тому в принципі немає безпечних месенджерів. Тим більше Telegram, до нього, напевно, найбільше питань, — додав Олександр Олешко.
Як показали дослідження, в Тelegram видалена інформація може зберігатися ще протягом кількох годин, перед тим, як її буде відфільтровано з серверів, що її підтримують. І куди може потрапити ця інформація – невідомо.
Можливо, вона дійсно видаляється, щоб не перевантажувати сервери. Проте сам факт такої "затримки" схиляє нас до того, що телеграм є небезпечним для передачі даних. Для особистого спілкування — ми не рекомендуємо забороняти в цілому будь-які соцмережі, це справа вибору кожної людини. Разом із цим кожна особа хоче, щоб її персональні дані були захищеними, — зазначив Олешко.
Розробники пропонують зробити окремий сервіс "Дія.Канали" з авторизацією через материнський, що дозволить не перевантажувати наявні можливості "Дії". Новий комунікаційний канал дасть змогу отримувати своєчасну інформацію від Офісу президента, Генштабу, інших офіційних представників влади, українських медіа та громадських організацій.
Водночас і представники влади, медіа та громадського сектору отримують надійний канал комунікацій, — додав Олешко.
Джерело: 5692.com.ua