В Україні мають намір внести зміни до положень законодавства, що стосуються успадкування майна. А саме, планується заборонити українцям відмовлятися від спадку родича, якщо у померлого заборгованість перед кредиторами. Це можна буде зробити тільки після того, як буде погашено заборгованість у межах вартості успадкованого майна.
Такі новації пропонуються проєктом закону № 11220 від 29.04.2024, зареєстрованим у Раді.
Як йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту, його прийняття забезпечить дотримання принципів доброчесності та добросовісності у цивільних правовідносинах, та виконання боргових зобов’язань перед кредитором спадкоємцем в межах вартості майна, одержаного у спадщину.
Щоб захистити кредиторів від збитків, автор документу пропонує внести відповідні зміни до ст. 1273, 1274 Цивільного кодексу України.
З метою уникнення звернення щодо стягнення на майно в рахунок погашення боргу, часто спадкоємці відмовляються від прийняття вже успадкованого майна з порушенням принципів доброчесності й добросовісності у цивільних правовідносинах, для приховування боржником своїх активів від звернення на них стягнення окремими кредиторами за зобов’язаннями боржника, завдаючи тим самим шкоди такому кредитору, –з азначається у пояснювальній записці до законопроєкту.
Відповідно до статті 1268 Цивільного кодексу, вважається, що родич спадкодавця, який постійно проживав разом із ним на час відкриття спадщини, прийняв спадок, якщо не заявив про відмову від нього (для цього потрібно звернутися до нотаріуса). На це відводиться строк 6 місяців з дати смерті спадкодавця.
Джерело: 5692.com.ua