Багато людей полюбляють каву, але не всі добре переносять кофеїн. Тому, щоб насолоджуватися смаком напою без наслідків для організму, експерти радять перейти на каву без кофеїну. Як може вплинути на здоров'я щоденне вживання кави декаф.
Поліпшення сну
Люди, які звикли випивати чашку кави в другій половині дня, можуть помітити нормалізацію сну після переходу на безкофеїнову каву. Як показують дослідження, вживання кави з кофеїном здатне скоротити загальний час сну на 45 хвилин, а ефективність сну – на 7%.
Зниження тривоги
Існують дослідження, які свідчать про зв'язок між вживанням кави і підвищеним почуттям тривоги. Тим, у кого є проблеми із надмірною тривожністю, варто пити каву без кофеїну.
Водночас люди, які звикли пити каву з кофеїном щодня, мають бути готовими до того, що протягом перших тижнів можливе посилення депресії та втоми.
Швидке скорочення споживання кофеїну може призвести до синдрому відміни кофеїну. Він може виникнути через 12-24 години після останньої чашки кави і тривати до 9 днів. До симптомів зазвичай належать головні болі, тремор, втома, депресивний настрій, занепокоєння та дратівливість. Однак слід пам'ятати, що це тимчасово і має минути після перших тижнів, – пояснюють експерти.
Зниження ризику погіршення когнітивних функцій
Кава без кофеїну, так само як і кава з вмістом кофеїну, багата на антиоксиданти. Ці речовини допомагають запобігти хронічному запаленню в мозку та когнітивним порушенням. Тому така щоденна звичка стане корисною для ментального здоров'я.
Зниження ризику серцево-судинних захворювань
Фахівці з'ясували, що кава без кофеїну містить більше фенольної кислоти, яка є антиоксидантом, ніж кава з кофеїном. Саме ця речовина безпосередньо пов'язана із захистом від серцево-судинних захворювань.
Подовження життя
Щоденне вживання безкофеїнової кави замість кави з кофеїном може продовжити життя людини на кілька років. За словами експертів, поціновувачі кави не проґавлять переваги напою, якщо питимуть каву без кофеїну замість кави з кофеїном. Насправді користь кави пов'язана з антиоксидантами, вітамінами групи B, магнієм і калієм, які містяться в обох видах напоїв.
Джерело: 5692.com.ua