У ніч проти 1 травня 2024 року в небі над багатьма областями України помітили дивний синій спалах. Кадри, як невідомий предмет падає, а потім раптово спалахує синім, активно поширюються у соціальних мережах. Зокрема, невідоме явище помітили жителі Полтавщини, Сумщини, Харківщини, Дніпропетровщини, Запорізької та Київської областей.
Редакція сайту 056 розкаже, що це за загадкові яскраві спалахи в небі над Україною.
Уночі 1 травня в небі над Україною бачили яскраві спалахи. Оскільки повітряна тривога оголошена не була, люди вирішили, що то метеорит.
Що насправді було видно у небі України у ніч проти 1 травня – повідомив завідувач лабораторії в Головній астрономічній обсерваторії НАН України Іван Крячко у коментарі ВВС.
Так, яскраві спалахи зафіксували мешканці зокрема Київщини, Харківщини, Сумщини, Полтавщини, Запоріжжя та Дніпра.
"Безумовно, це – об'єкт, який прилетів з космосу", – пояснив Крячко.
Він може бути або природного походження, і тоді це – яскравий болід, тобто дуже яскравий метеорит. Або штучного походження, тобто шматок так званого космічного сміття.
"Під космічним сміттям ми розуміємо залишки різних космічних апаратів, ракетоносіїв і навіть інструментів, які час від часу астронавти і космонавти, що виходять за межі космічної станції, втрачають", – додав експерт.
Це сміття, за його словами, літає навколо Землі, потихеньку потрапляючи й згоряючи в атмосфері.
Однак це явище не є чимось особливим для науковців, підкреслив Крячко.
До Землі залишки цього тіла навряд чи долетіли — фактично вони згоріло в атмосфері нашої планети.
Те, що спалахи мають метеорну природу підтвердив також астроном Михайло Лашко. За його словами, це цілком природне і безпечне явище.
"Саме в кінці квітня — на початку травня Земля проходить через два метеорних потоки — Іриди і Ета-Аквариди. Імовірніше за все, цей метеор, або суперболід, як його ще називають, був з метеорного потоку Ета-Аквариди. Сам потік був породжений кометою Алея", — пояснив науковець Суспільному.
Він додав, що комета під час руху навколо Сонця втрачає свої частинки — камінці, пил — і очевидно в цьому разі в ніч на 1 травня така часточка залетіла в атмосферу над Україною і там згоріла.
Жодної шкоди для людей такі явища не становлять. За словами Лашка, на Землю щодоби падає тисячі тонн метеорної речовини. Найактивніші метеорні потоки відбуваються в липні-серпні та взимку. А всього активних потоків навколо Землі — біля 10 на рік.
Джерело: 056.ua