У Міністерстві оборони України 14 березня повідомили про новий алгоритм рекрутингу до лав ЗСУ. Передбачається, що зрозумілий механізм добровільного долучення до військової служби замінить застарілі підходи. Як працюватиме новий алгоритм рекрутингу до ЗСУ, пише ТСН.
Які етапи долучення до лав ЗСУ
Відповідно до представленого алгоритму, громадянину потрібно зробити лише 4 кроки:
- Вибір посади та військової частини;
- Співбесіда та комунікації з військовою частиною;
- Оформлення у ТЦК СП;
- Направлення для проходження військової служби.
Як обрати посаду та військову частину
Щоб обрати вільну посаду та відповідну військову частину, кандидат може звернутися:
- у центри рекрутингу на базі ЦНАПів або на онлайн-платформи;
- на сайти військових частин;
- у рекрутингові центри окремих військових частин;
- у ТЦК і СП.
Як проходить співбесіда
Визначившись із посадою, кандидат має поспілкуватися з представниками військової частини. Розмова нагадує співбесіду з роботодавцем. Це можна зробити разом з рекрутером, який простежить щодо правильності ведення співбесіди. Після цього відбудеться перевірка фізичної підготовки та психологічно-діагностичне тестування.
За результатами такої комунікації формується рекомендаційний лист, в якому, зокрема, зазначається, чи входить військова частина до переліку пріоритетного комплектування. Якщо військова частина є в такому переліку, рекомендаційний лист стає обов’язковим до врахування при подальшому оформленні людини.
Якщо частина не входить до переліку пріоритетного комплектування, перед видачею рекомендаційного листа особі, яка має намір укласти контракт, в/ч має погодити залучення саме цього кандидата з вищим командуванням. Тоді рекомендаційний лист буде обов’язковим для подальшого врахування при оформленні такої особи, – пояснили в Міноборони.
Відвідання ТЦК
Навіть за новими правилами без відвідання цього закладу обійтися буде неможливо. Кандидат (як по мобілізації, так і на контрактну службу) має відвідати ТЦК і СП для :
- уточнення облікових даних;
- проходження ВЛК;
- проходження професійного відбору;
- формування особової справи.
Якщо у ТЦК буде визначена невідповідність кандидата обраній посаді, то йому пріоритетно запропонують інші посади в цій військовій частині.
У разі наявності досвіду проходження військової служби впродовж останніх 10 років та відбору за прямою військово-обліковою спеціальністю кандидат направляється безпосередньо до визначеної частини. В іншому разі його спочатку направляють до відповідного навчального центру.
Примітно, що відібраний рекрутований особовий склад після завершення підготовки в навчальних центрах не буде направлено до інших військових частин.
Чи замінить рекрутинг мобілізацію
Водночас експерти зазначають, що рекрутинг не може замінити мобілізацію. Такої думки притримується начальник управління преси та інформації Міноборони Ілларіон Павлюк.
Важливо усвідомлювати, що рекрутинг не має бути замість мобілізації. Рекрутинг – це спосіб покращити сервіс для громадян, які готові доєднатися до ЗСУ. Рекрутинг не створений для того, щоб хтось не пішов у військо. Він створений для того, щоб ті, хто хоче йти у військо, отримали кращі умови, зрозуміліший шлях, можливість вибору. Це не значить, що ми не будемо мобілізовувати, це не значить, що у всіх інших немає цього обов’язку, – сказав Павлюк.
Джерело: 5692.com.ua