У Комітеті Верховної Ради з питань нацбезпеки визначилися з певними блоками законопроєкту № 10449 про посилення мобілізації. Зокрема, члени Комітету визначилися із позицією щодо виконання громадянами військово-транспортного обов'язку та надання транспортних засобів під час воєнного стану. Про це повідомляє SUD.UA.
На кого з українців поширять військово-транспортний обов'язок
В Україні військово-транспортний обов'язок встановлюється з метою задоволення потреб ЗСУ та інших військових формувань на особливий період транспортними засобами (у тому числі водними) та технікою та поширюється на центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші держоргани, підприємства, установи та організації, що забезпечують експлуатацію транспортних засобів, а також громадян – власників транспортних засобів.
Тепер військово-транспортний обов'язок пропонується поширювати на громадян, які мають у власності два і більше транспортних засобів однієї і тієї ж категорії. Як зазначив народний депутат Владлен Неклюдов, це передбачено поправкою № 759 до законопроєкту про мобілізацію.
Як пояснили ініціатори змін, завдяки цьому, застосовуватиметься зважений підхід до виконання військово-транспортного обов'язку. Крім того, це дасть можливість захисти інтереси тих громадян, які є власниками лише одного транспортного засобу однієї категорії, необхідного для потреб сім'ї або для роботи.
Як вилучають автомобілі під час воєнного стану
Порядок виконання військово-транспортного обов'язку, норми безоплатного залучення, вилучення та примусового відчуження транспортних засобів та техніки на період мобілізації та у воєнний час визначається Кабміном. Виконання цього обов'язку здійснюється згідно з Мобілізаційним планом на умовах повернення транспортних засобів власникам після оголошення демобілізації.
З моменту оголошення загальної мобілізації транспортних засобів, призначених для доукомплектування ЗСУ та інших військових формувань у особливий період і які перебувають на військовому обліку в ТЦК, забороняється:
- відправляти їх до інших областей або за межі території України;
- передавати права власності на них;
- надавати їх як предмет застави для виконання зобов'язань за кредитними договорами;
- вчиняти інші дії, які унеможливлюють передачу таких транспортних засобів військовим формуванням.
Джерело: 5692.com.ua