До вручення повісток на вулицях уже звикли всі жителі України. При цьому багато хто сподівається оскаржити видану повістку або "незаконне" утримання у військовій частині в суді. На практиці все виглядає наступним чином.
Про це повідомив адвокат Роман Сімутін.
Схема ТЦК на вулицях
На ділі все дуже навіть продумано. Навіть суд не зможе якось вплинути на те, що відбувається.
Як приклад юрист навів випадок, який трапився 15 січня в Яремче.
Дружина намагалася в суді оскаржити затримання чоловіка на блокпості та його доправлення до ТЦК. А що вирішив суд? Що чоловік добровільно пройшов ВЛК і добровільно того ж дня поїхав до армії. Водночас суд визнав, що співробітники ТЦК не є уповноваженими особами, які мають право затримувати громадян, – каже адвокат Симутін.
Жінка подала скаргу на незаконне затримання чоловіка.
Позиція ТЦК
На блокпості поліцейські та ТЦК виявили чоловіка, який, на їхню думку, ухилявся від мобілізації. Документи були відсутні, проте їм вдалося отримати доступ до мобільного телефону і встановити особу через додаток "Дія", – розповідає Сімутін.
Звернувшись до бази "Оберіг" вдалося з'ясувати, що чоловік підлягає призову і йому запропонували проїхати до ТЦК для уточнення даних. Той погодився і, навіть, пройшов ВЛК. Також він написав заяву про видачу військового квитка.
Того ж дня, 15 січня, згідно з наказом начальника ТЦК, його відправили в розпорядження військової частини, ніякого незаконного затримання не було, – додає адвокат.
Позиція суду
Як вдалося з'ясувати з документів ТЦК, чоловік добровільно пройшов усі процедури та отримав військовий квиток. Без порушень він прибув до військової частини.
Суддя також звернула увагу на те, що згідно з кримінальним процесуальним законодавством співробітники ТЦК не є уповноваженими особами, які мають право затримувати громадян, – повідомив Сімутін.
Із цього випливає те, що він не був затриманий особою в розумінні законодавства.
Якщо до вас застосовують фізичне затримання – то фіксуйте незаконні дії на відео, повідомляйте 102, вимагайте зустрічі з адвокатом і нічого не підписуйте. Це набагато ефективніший спосіб, ніж вищеописаний, – каже адвокат.
Джерело: 5692.com.ua