НБУ анонсував тест е-гривні: чи перейде Україна на цифрову валюту

В Україні цього року відбудеться другий етап тестування е-гривні. Процес буде відкритим, а отже приєднатись до нього зможуть банки, небанківські фінансові установи та їх клієнти.
Про це повідомляє Національний банк України.
За даними НБУ, перше тестування е-гривні Національний банк провів у 2018 році. Воно відбувалось у закритому середовищі та передбачало впровадження платформи "Електронна гривня", випуск в обіг обмеженої кількості цифрової гривні та тестування операцій з е-гривнею виключно працівниками НБУ та кількома компаніями – учасницями проєкту.
Проте другий етап, який має стартувати у другій половині цього року, буде відкритим. Це означає, що в ньому зможуть взяти участь банки, небанківські фінансові установи та їх клієнти, які бажають протестувати функціональність е-гривні.
Директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Андрій Поддєрьогін заявив, що всі платіжні операції з е-гривнею під час тестування відбуватимуться на єдиній технологічній платформі, оператором якої буде Національний банк
"Під час тестування ми плануємо дослідити ефективність обраної технологічної платформи та зручність використання е-гривні для здійснення платіжних операцій, її переваги на практиці, що допоможе прийняти зважене рішення про доцільність широкомасштабного її випуску в Україні", – розповів Поддєрьогін.

Він зауважив, що запрошувати користувачів на тестування планується через банки, які стануть учасниками пілотного проєкту.
Чи перейде Україна на цифрову валюту
В НБУ пояснили, що рішення про доцільність широкомасштабного випуску е-гривні в Україні Національний банк ухвалюватиме за результатами дослідження й підходитиме до цього питання зважено, враховуючи, зокрема, потенційний вплив від її запровадження на фінансову систему держави.
Поддєрьогін своєю чергою підкреслив, що в будь-якому разі е-гривня не стане заміною готівкової чи безготівкової форм гривні, а буде їх доповненням.
Навіть у випадку прийняття е-гривні, користувачі матимуть змогу без обмежень обирати, якою формою гривні (готівковою або безготівковою, у тому числі е-гривнею) здійснювати розрахунки.

Ще новини

Leave a Comment