У багатьох випадках ми змушені купляти новий смартфон, коли акумулятор старого пристрою вже не в змозі забезпечити автономність і розряджається в найбільш невідповідний момент.
Термін служби акумулятора і так обмежений, але ми, не підозрюючи, нерідко самі робимо все можливе, щоб він закінчився ще швидше. Порушення банальних правил призводить до його поломки завчасно. Які помилки "вбивають" акумулятор смартфона, розповідає iTechua.com.
Падіння смартфону
Якщо упустити телефон, постраждати може не тільки його екран або скло, що закриває камери, а й акумулятор. Через жорстке зіткнення пристрою із підлогою батарея може деформуватися, що спричинить її здуття.
Здутий акумулятор становить велику загрозу, тому деформація геометрії його корпусу є явним сигналом про необхідність купити новий смартфон.
Зарядка смартфона від 0 до 100%
Не можна як розряджати телефон "в нуль", так і доводити заряд до 100%. Це величезні помилки, яких досі припускається велика кількість людей. Річ у тому, що сучасні літій-іонні та літій-полімерні акумулятори позбавлені ефекту пам’яті, і для них неабияким стресом є повне розряджання та подальше заряджання.
Часте заряджання смартфону від 0 до 100% призводить до швидкої втрати номінальної ємності акумулятору – вона може виснажиться буквально за пару десятків циклів. Тому варто підтримувати енергію пристрою в діапазоні між 20% і 80%.
Ігри в телефоні на зарядці
Великим стресом для акумулятора є активне використання смартфона під час заряджання. Це провокує швидке нагрівання корпусу, що сприяє зменшенню зносостійкості батареї.
Зарядка смартфона на вулиці
На працездатність акумулятору впливає і температура навколишнього середовища. Тому не можна підключати повербанк до смартфону на вулиці, якщо температура виходить за межі 0-35°C. Не слід заряджати телефон в умовах, коли на нього потрапляє пряме сонячне проміння.
Ще не варто поспішати заряджати телефон, повернувшись з морозу додому. Потрібно зачекати 10-15 хвилин, щоб він трохи нагрівся, і тільки тоді підключати до розетки.
Експерти зазначають, що акумулятор телефону у будь-якому разі суттєво втрачає ємність після 1000 циклів повної зарядки від 0 до 100%. Тому варто зробити все можливе, щоб не навантажувати смартфон без особливої потреби і підключати його до розетки не так часто.
Джерело: 5692.com.ua