“Не ведіться на це”: адвокат пояснив, які платіжки за доставку газу є “розводом” газових служб

Українці ще з 2020 року отримують два окремі рахунки за газ – за спожитий обсяг палива та за послугу з його доставки. Водночас зараз працівники газової служби можуть пропонувати споживачам ще один "бонусний тариф".

Про це повідомляє 5692.com.ua з посиланням на відео адвоката Роман Сімутін.

За словами юриста, навіть тих громадян, які своєчасно сплачують комунальні платежі за газ, можуть втягнути у "мутну схему". А саме, працівники газової служби можуть добровільно підписати споживача на щомісячні пожертви "в ім’я послуги розподілу природного газу", оформивши заяву-приєднання.

Нещодавно її принесли й мені, а зараз погрожують здійснити заходи щодо припинення розподілу газу у разі незгоди приєднатися до умов договору, – зазначив Сімутін.

Адвокат навів конкретний приклад, що стався на Волині. Жінці нарахували понад 10 000 грн боргу за доставку газу. Через несплату боргу "Волиньгаз" звернувся до суду.

Під час судового розгляду з’ясувалося, що в документах не було підпису, який підтверджував, що споживачка ознайомилася, підписала й уклала договір надання послуги з доставки газу.

Крім того, судом було встановлено, що постанови НКРЕКП, на підставі яких розрахували борг споживачки, не зареєстровані в Мін’юсті. Тому ці постанови, відповідно до Конституції, не мають чинності, а вказаний у них тариф не є обов’язковим для споживача, якщо той із ним не погодився.

Закон "Про ринок природного газу" не передбачає обов’язок споживачів укладати договір розподілу, оскільки споживач не є стороною цього договору, – пояснив адвокат.

У результаті суд відмовив "Волиньгазу" у стягненні боргу.

Що потрібно знати про "заявку на підключення"

Роман Сімутін наголошує, що так звана "заявка на підключення" – це звичайнісінький "розвод". Це пояснюється тим, що споживач має підписувати договір, а не якусь звичайну заявку про приєднання.

Договір працівники газових служб не приносять, тому що таким чином намагаються уникнути договірних відносин. Хоча вони можуть переконувати, що все законно, вимагати оплату за щось, якщо між газовою службою і споживачем відсутній погоджений і підписаний договір, ніхто не має права.

Повинна бути додаткова угода, а не якась заява-приєднання до умов договору розподілу природного газу. Не ведіться на це. А ще підкреслю, що навіть у цій заяві, яку принесли й мені додому, вони вказали вдвічі завищені планові об’єми споживання – лохотрон ще той, – додав адвокат.

Джерело: 5692.com.ua

Ще новини

Leave a Comment