У Верховній Раді пропонують суттєво посилити покарання за незаконне рибальство. Суми штрафів можуть зрости настільки, що навіть за наявність у людини вудки буде загрожувати покарання у розмірі до 8500 гривень.
Такі новації передбачені у законопроєкті №10433 від 25.01.2024 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України з охорони водних біоресурсів та середовища їх існування, повідомляє "Хвиля".
Зміни у законодавстві ініціює Кабмін. Як пояснили в уряді, через низькі суми штрафів незаконне рибальство в Україні не припиняється. Якщо ж збільшити розмір стягнень, то це допоможе і поповнити бюджет, і зберегти рибу.
Як зміниться розмір штрафів
У разі ухвалення законопроєкту мінімальне покарання за порушення правил рибальства збільшиться зі 170 гривень до 40-150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 680-2550 гривень.
У разі грубого порушення, яке матиме ознаки приховування та/або перевищення обсягів вилову водних біоресурсів при скоєнні аматорського рибальства, розмір штрафу складатиме 200-500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 3400-8500 гривень. Крім того, порушникам загрожує конфіскація знарядь лову, засобів правопорушення та виловлених водних біоресурсів.
Ще більший розмір стягнення передбачено в документі за повторне протягом року грубе порушення правил – від 400 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 6800 до 12 750 гривень.
Як йдеться у проєкті закону, посадові особи органів рибоохорони отримають більші повноваження. Зокрема, вони матимуть право затримувати порушників та доставляти їх до правоохоронних органів чи сільради для встановлення особи та складання протоколу.
Автори законопроєкту пропонують також зупинити видачу рибальських квитків на час воєнного стану та рік після його скасування.
В уряді вважають, що запропоновані зміни дозволять збільшити споживання риби українцями з 11 кг на рік цього року до 16,2 кг у 2028 році.
Джерело: 5692.com.ua