Деякі українські монети можуть принести чималий прибуток. Це пояснюється тим, що певні різновиди завдяки своїм особливостям і дефектам стають колекційними, тому нумізмати готові віддавати десятки тисяч гривень за унікальні екземпляри. Зокрема, цінуються монети номіналом 1 гривня.
За інформацією ресурсу "Монети-ягідки", за 1 гривню різновиду 1.1ААг 1992 року виготовлення можна отримати від 10 000 до 20 000 грн. На перший погляд може здатися, що вона звичайна. Але якщо бути більш уважними, можна побачити, що гурт цієї монети гладкий.
На момент карбування ще не було інструменту для нанесення напису на гурт. Тому ці гривні вважаються "незакінченими", – пояснили фахівці.
Крім того, високо цінуються одногривневі монети різновиду 1БАг 1995 року. Вони коштують, в залежності від стану, від 7 000 до 9 000 грн. Ці гривні також відрізняються гладким гуртом.
Непогані гроші – до 5 000 грн – можна виручити за продаж 1 гривні різновиду 1АДг 2001 року випуску. Ця монета має гладкий гурт без написів.
Але у цьому випадку слід бути вкрай уважними: через те, що така гривня рідкісна і дорога, її часто підроблюють фальшивомонетники. Фахівці розповіли, що шахраї просто спилюють написи на гурті у дешевшої монети 2001 року.
Перевіряйте параметри монети: в оригінала вага 6,8 грама, діаметр 26 мм, – попередили експерти.
Варто враховувати, що новачкам доволі складно визначити, чи цінною є та чи інша монета. Редактор сайту "Монети-Ягідки" Віталій Ткач пояснив, що нерідко колекційною монету робить малопомітна деталь, яку можуть виявити лише фахівці. Тому варто радитись з фахівцями, які безкоштовно визначать, чи коштує ваш екземпляр якихось грошей.
Джерело: 5692.com.ua