В Раді готують законопроєкт, що передбачає глобальні зміни у процесі мобілізації, військовому обліку та проходженні військової служби. Зокрема планується застосувати ще один спосіб вручення повістки – публічний. Про це стало відомо від Федора Веніславського, члена Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки.
Що таке публічна повістка, коли її будуть вручати українцям та як потрібно діяти у разі її отримання, розбирались Факти ICTV.
За словами адвоката Ростислава Кравця, депутати в законопроєкті про зміни до мобілізації планують дозволити вручення повісток не лише особисто під розпис, але і через пошту та рекомендованим листом.
Тобто військовозобов’язаним громадянам можуть залишати у поштових скриньках сповіщення про надходження рекомендованого листа з повісткою, а далі працівники пошти видаватимуть лист людині особисто. Такий спосіб вручення документа і є публічною повісткою.
До цього часу представники ТЦК дуже часто залишали повістки у поштових скринях, дверях тощо. З огляду на судову практику, притягнути осіб за ухилення від мобілізації у цьому випадку важко, бо немає факту підтвердження вручення повістки, – зазначив Кравець.
При цьому поки що самого законопроєкту про вручення публічних повісток немає, він ще не зареєстрований у парламенті, а тільки готується. Тож на даний час невідомо, коли саме почнуть вручати призовні документи таким способом.
Що робити, якщо вам надіслали публічну повістку
Як пояснив Ростислав Кравець, станом на сьогодні, людина зобов'язана кудись йти лише у разі, якщо повістку вона отримала особисто. Якщо повістка надсилається через замовний лист, як і, наприклад, запрошення до суду, то повернення з відміткою "не отримано" чи "відмовився від отримання" – це не підстава вважати, що особа отримала цей документ.
Крім того, для надсилання повісток електронною поштою потрібно вносити принципові зміни до законодавства. Для цього необхідно буде фіксувати адреси електронної пошти громадян, створювати реєстри електронних адрес громадян, що потребує дуже багато часу.
Тому наразі слід пам’ятати, що, поки не ухвалені зміни до законодавства, повістка вважається врученою тільки особисто (або через керівництво підприємства, де працює людина).
Джерело: 5692.com.ua