Після переходу ПЦУ на новоюліанський календар дати церковних свят змістилися, і тепер в Україні День Святого Миколая відзначатимуть 6 грудня, а не 19 грудня. У цей день заведено дарувати подарунки дітям. Як підготуватися до свята і які традиції варто врахувати батькам, розповідає theLime.
Миколай Чудотворець – це великий угодник Божий, який народився в III столітті у малоазіатському місті Патару. Він також відомий як святитель Миколай або архієпископ Мир Лікійських. Миколай виріс в сім'ї аристократів, але завжди допомагав нужденним і ще з дитинства виявляв любов до Бога.
У всіх храмах цього дня проводять божественні літургії, присвячені святителю Миколаю. Віряни йдуть до церкви, ставлять свічку, моляться. Крім того, дарять подарунки дітям і близьким людям.
Оскільки святий все життя допомагав людям, то подарунок цього дня вважається подарунком від нього самого. Це ніби символізує присутність Миколая поряд із нами.
За традицією, діти за кілька днів до свята пишуть святому Миколаю листи, в яких зазначають свої побажання. Потім листи відправляють поштою, віддають "помічникам Миколая" або кладуть за вікно.
Ще одна важлива традиція – залишити на вікні презент для самого Миколая напередодні свята. Це може бути святкова випічка – печиво. Також залишають гостинець для помічників Миколая, оленів, – моркву.
Зазвичай подарунки від Миколая купують батьки, бабусі та дідусі. В українських родинах заведено класти їх під подушку, в тапочки чи взуття, біля ліжка чи під ялинку. В інших країнах подарунки залишають у спеціальних шкарпетках, які розвішують біля каміна.
Напередодні цього дня діти мають згадати усі свої вчинки – добрі та погані – та підрахувати, яких було більше. Слухняні діти вранці 6 грудня обов'язково отримують подарунок від Святого Миколая. А неслухняні знаходять під подушкою різочку – як попередження, що потрібно задуматися над своєю поведінкою і виправитися.
Крім того, 6 грудня можна привітати із Днем ангела всіх, хто носить ім'я Микола.
Джерело: 5692.com.ua