В Україні через військову агресію рф уже майже два роки триває загальна мобілізація, і військовозобов'язаним чоловікам продовжують вручають повістки. За цей час накопичилось доволі багато питань і непорозумінь щодо порядку вручення повісток.
Інформація, яка подається блогерами та різноманітними експертами, далеко не завжди відповідає дійсності, тому повністю довіряти їй не можна.
Речник Полтавського ТЦК та СП майор Роман Істомін в інтерв'ю виданню Телеграф відповів на багато актуальних питань та розвінчав деякі поширені міфи щодо мобілізації. Зокрема, він розповів, чи можна ігнорувати повістку, виписану "на коліні" та чи варто її оскаржувати.
Де і як можуть вручати повістки
Роман Істомін пояснив, що Постанова КМУ №1487 "Про порядок ведення військового обліку" визначає зразок повістки, водночас жодні чинні правові норми не регулюють те, в яких місцях її можуть виписувати чи вручати.
"Нема значення, де і яким чином вона виписана…Вона може бути вручена за місцем проживання, за місцем роботи, на блокпосту, чи будь-де в населеному пункті", — зазначив речник ТЦК.
За його словами, повістка вважається повністю і правильно заповненою, якщо вона містить такі дані:
- прізвище, ім'я, по батькові військовозобов'язаного громадянина, якому вона вручається;
- дату, час і адресу, куди громадянину слід прибути;
- підпис начальника ТЦК, скріплений печаткою.
За таких умов повістка є дійсною. Оскаржувати цей документ, каже Істомін, немає сенсу. Тому й ігнорувати виписану таким чином повістку громадяни не мають права.
Джерело: 5692.com.ua