Останнім часом почастішали випадки блокування рахунків клієнтам ПриватБанку. Державна фінансова установа блокує рахунки і відмовляє в обслуговуванні при виникненні підозри в операціях з криптовалютою, хоча раніше проблем з обміном коштів за допомогою p2p не було.
Про це повідомляє ТСН.ua із посиланням на відгуки громадян на сайті "Мінфін".
Скарги користувачів ПриватБанку
Клієнти банку обурені не тільки тим, що їм блокують рахунки, а й тим, що це робиться без попередження і без пояснення причин.
Один з клієнтів зазначив у своєму відгуку, що після особистого звернення до служби підтримки банку йому відповіли, що картка заблокована через отримання непідтвердженого платежу і сказали, що нібито відправник подав апеляцію на цей переказ
"Ці кошти я отримав за продаж криптовалюти на біржі (звичайний обмін). Але угода на біржі була проведена чесно та успішно. Відправник не подавав ніякої апеляції та не звертався до поліції! А ПриватБанк оцінив це як шахрайство", – розповів постраждалий клієнт.
Жодні спроби довести банку, як саме та за що клієнт отримав грошовий переказ, не подіяли, і ПриватБанк сказав, що розблокує рахунки тільки після звернення до правоохоронних органів, якщо ті підтвердять, що клієнт ні в чому не винен.
При цьому клієнту не запропонували дебетувати власні кошти, які зберігаються на його рахунках і не мають відношення до угоди на біржі, на картку іншого банку.
"Я як клієнт маю на це повне право…Дуже прикро. Не хотілося б звертатися по допомогу до суду проти банку, з яким співпрацюю вже дуже давно", – зазначив розчарований клієнт.
Інший клієнт, який користувався банком понад 10 років, поскаржився, що йому повідомили про те, що із ним розірвані відносини. Про це він дізнався тоді, коли зателефонував на гарячу лінію ПриватБанку з приводу неможливості зайти в додаток.
"Прийшов у відділення, зробив заяву, щоб повернули мої законні кошти. Чекаю два дні вже", – розповів він.
Точну причину дізнатися клієнт не зміг – у банку виправдовують свої дії "високими ризиками", "терористами", "обманом".
Коментар ПриватБанку
В установі заявляють, що керуються чинним законодавством та постановами НБУ, і посилаються на закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення".
"Банк, як суб'єкт первинного фінансового моніторингу, зобов'язаний забезпечувати виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу, до початку і в процесі їх проведення", – пояснили представники установи.
Джерело: 5692.com.ua