Якщо батареї вдома погано гріють або гріють наполовину: як виявити причину і швидко усунути її

У холодну пору року комфорт в оселі залежить від того, чи добре гріють батареї. Але трапляються ситуації, коли батареї практично не виділяють потрібного тепла. Як вирішити проблему та досягнути бажаного комфортного тепла, розповідає УНІАН.
Насамперед слід вияснити, чи криється причина саме у ваших батареях. Для цього потрібно перевірити стояк – порівняти температуру стояка і радіаторів. Якщо вони однакові за температурою, тоді причина не в батареях.
Пояснити ситуацію в такому разі можуть працівники ЖЕКу. А якщо у вас індивідуальне опалення, "винуватцем" може бути недостатньо потужний котел.
У разі, якщо вода в стояку достатньо гаряча, а в батареях холодна, або вони нагріваються неревномірно, то справа саме в радіаторах.
Погано гріють батареї – причини і методи усунення
Якщо ви впевнені, що проблема саме у батареях, то вирішити її можна в залежності від причинних факторів.
Утворення повітряної пробки
Якщо батареї ледве теплі або взагалі холодні, а труби при цьому гарячі, ймовірно, всередині радіатора утворилася повітряна пробка. Щоб позбутися її, потрібно стравити повітря через спеціальний повітровідвідник – кран Маєвського.
Якщо радіатори старого типу, в них може не бути крану, а лише спеціальна заглушка. Тоді для вирішення проблеми доведеться звернутися до сантехника.
Низький тиск
У приватному будинку частою причиною того, що погано гріють батареї, є занадто низький тиск у системі. Тоді тепла вода просто не здатна циркулювати по всьому контуру через несправність котла або витоки.
Якщо пошкоджень немає, потрібно врізати насос, за допомогою якого гаряча вода буде текти по всій системі. Аналогічно, за допомогою насосу, вирішуються ситуації, коли в квартирах на останніх поверхах недостатньо гріють батареї через низький тиск.
Засмічення системи
Така проблема може виникнути, якщо у системі відсутні фільтри для води. У старих чавунних батареях, крім того, всередині з часом накопичується багато вапняку та іржі. Вирішити проблему допоможе повний злив теплоносія з подальшим закачуванням нового. Після цього слід подбати про установку фільтрів.
Неправильний монтаж радіаторів
Якщо радіатори були змонтовані помилковим способом, тоді проблема носить більш серйозний характер і потребує нового монтажу. Але причина може критися в одній деталі – клапані, що відповідає за надходження води в систему. Потрібно перевірити, чи не закритий він.
Щоб не виникало подібних проблем і не доводилось їх усувати, фахівці радять вчасно здійснювати профілактику теплосистеми. Потрібно проводити періодичне очищення, стравлювання повітря та заміну фільтрів.
Джерело: 5692.com.ua

Ще новини

Leave a Comment