Поширеною є думка, що всі старі монети цінні, і за них можна отримати чималі кошти. Наприклад, у багатьох в старих скарбничках, в коморах чи на горищі досі залишились радянські копійки. То чи можна отримати за них "кругленьку суму", розповів редактор сайту "Монети-Ягідки" Віталій Ткач, пише OBOZ.
За словами експерта, насправді більшість старих монет часів СРСР – просто шматки металу. Цінними є хіба ті, що викарбувані зі срібла чи золота. Також цінуються рідкісні монети, що мають певні особливості.
Наприклад, дорого можна продати за монети 1947-1958 років випуску. Проте зараз їх майже нереально знайти "у вільному доступі", як і унікальні екземпляри інших років.
Що стосується звичайних радянських монет, то колекціонери можуть їх купити лише за символічну ціну в одну гривню. А якщо монета в поганому стані, навіть на таку "винагороду" можна не розраховувати.
З високою ймовірністю це буде іржава монета. Це, а також те, що вона може бути ще й потемнілою, вартості не додає. Навпаки – знижує, – пояснив експерт.
Крім того, Віталій Ткач рекомендує радитись з фахівцями, які допоможуть визначити, чи є монета унікальною та цінною, оскільки непрофесіоналу зробити це "на око" важко.
Таких фахівців, які безкоштовно готові оглянути монети для визначення ступеню цінності, можна знайти у тематичних групах та пабліках у соцмережах. Для огляду потрібно надіслати чіткі фотографії аверса, реверса монети та гурту.
Джерело: 5692.com.ua