Як водіїв “розводять” на штрафи 17 000 гривень: юрист розповів про зміни у законодавстві, на які мало хто звернув увагу

Ще на початку цього року були внесені зміни до Постанови КМУ №1103 від 17.12.2008 року, якою затверджено "Порядок направлення водіїв для огляду на стан наркотичного або алкогольного сп’яніння".
Ними привели Порядок у відповідність до ст.262 КУпАП, якою визначається, що огляд водіїв має проводитися лише при свідках або під відеозапис.
Проте цим зміни не обмежуються. Одна з підступних змін захована в іншому пункті Постанови в геть непомітний спосіб. У результаті водіїв легко "розкручують" на чималі штрафи та позбавляють прав. Про це розповів адвокат Роман Сімутін у YouTube.
Як водіїв законно "розкручують" на гроші
За словами юриста, при зупинці авто поліція може перевіряти стан алкогольного сп’яніння водія за допомогою просторою Alkotest Drager. Але така перевірка має підводні камені, через які можуть попасти на гроші навіть тверезі автомобілісти.

"Купуємо драгери на Аліекспрес і косимо бабло. Саме так подумали чиновники і у січні 2023 року внесли зміни до Постанови, якою затверджено Порядок направлення водіїв для огляду на стан наркотичного або алкогольного сп’яніння", – каже Сімутін.

Підступні зміни, які заховані в документі, не залишають шансів водію довести в лікарні, що він не вживав алкогольних напоїв.

"Раніше пункт 10 згаданого порядку звучав так: "Огляд водія в закладі охорони здоров’я проводиться за методикою та із застосуванням приладів, дозволених для використання МОЗ". А зараз отак: "Огляд водія в закладі охорони здоров’я проводиться із застосуванням спеціальних технічних засобів (які відповідають вимогам законодавства про метрологію та метрологічну діяльність)", – зазначив адвокат.

Якщо водій не згоден з результатами перевірки на місці зупинки і вважає, що Драгер дає не правильні показники, то, відповідно до ч.3 ст.266 КУпАП, поліція має доставити його для огляду до закладу охорони здоров’я.
Річ у тому, що в лікарні раніше проводилась перевірка лише на приладі, який дозволений для використання МОЗ. Тобто це прилад, який включений до реєстру МОЗ після проходження випробувань та отримання декларації відповідності. А Драгер не має декларації, а лише сертифікат повірки ДП "Київоблстандартметрологія".

"Тож тепер, коли вас привозять до лікарні, то ви з подивом бачите той самий Драгер з такими ж самими похибками та з некоректною роботою. Такий собі "вибір без вибору" та узаконений спосіб для наповнення бюджету за будь-яку ціну, попри кричущі правові недоліки", – наголошує Сімутін.
Джерело: 5692.com.ua

Ще новини

Leave a Comment