В Україні вже діє Єдиний електронний реєстр військовозобов'язаних "Оберіг". У систему вносять інформацію про військовозобов'язаних, яку збирають відповідальні особи. Як потрапляють дані до реєстру, розповідає 24 Канал.
Хто вносить дані в "Оберіг"
Необхідна інформація заноситься у реєстр на основі відомостей, які подають особисто про себе призовники, військовозобов'язані та резервісти. Крім того, відомості про осіб можуть подавати:
органи виконавчої влади та інші держоргани;
органи влади Автономної Республіки Крим;
органи місцевого самоврядування;
підприємства, установи, організації, заклади освіти (незалежно від підпорядкування і форми власності);
територіальні центри комплектування та соціальної підтримки;
військові частини.
У разі, якщо відомості про особу вносяться до Реєстру вперше, автоматично формується окремий номер запису. Водночас фіксуються час, дата внесення інформації, а також відомості про відповідальну особу, яка здійснила запис.
Для підтвердження достовірності наданої інформації, що вноситься до реєстру, можуть здійснюватися перевірки. Якщо буде встановлено, що інформація не відповідає дійсності або неповна, будуть вживатись певні заходи. Наприклад, можливе проведення службового розслідування із подальшим виправленням інформації.
Відомо, що електронні картки та інформація в них про кожну особу зберігатиметься протягом усього її життя. Лише тоді, коли минає 105 років з дати народження особи, відбувається видалення даних про неї.
Чи можна перевірити дані про себе в реєстрі
Військовозобов'язані можуть перевіряти, чи є інформація про них в реєстрі, а також впевнитись в її правильності та актуальності. Для цього потрібне особисте звернення до органу ведення Реєстру або письмовий запит в електронному вигляді через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.
При поданні запиту потрібно вказати:
прізвище, ім'я та по батькові особи;
місце проживання (фактичне);
реквізити документа, що посвідчує особу, яка подає запит.
Відповідь за запитом надходить протягом десяти календарних днів.
Джерело: 5692.com.ua